Топ вести

All
makedonija
istorija
kultura
opstini-2
fb img 1710038245909

АПЕЛ ЗА ЕДИНСТВО ПОМЕЃУ ЕПИСКОПИТЕ, СВЕШТЕНИЦИТЕ, МОНАСИТЕ, МОНАХИЊИТЕ И ВЕРНИЦИТЕ ВО ОДБРАНА НА ИМЕТО, СТАТУСОТ И ДОСТОИНСТВОТО НА МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА – ОХРИДСКА АРХИЕПИСКОПИЈА/ПАТРИЈАРШИЈА И ЈУСТИНИЈАНА ПРВА!

СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС АПЕЛ ЗА ЕДИНСТВО ПОМЕЃУ ЕПИСКОПИТЕ, СВЕШТЕНИЦИТЕ, МОНАСИТЕ,…
428689958 912627270657446 5985600883055663515 n

За најмоќната енергија на Универзумот… Познато е дека сексуалната енергија е најмоќната енергија во Универзумот и дека редовниот секс ни го продолжува животот и го подобрува имунолошкиот систем.

За најмоќната енергија на Универзумот…❤️❤️❤️ Познато е дека сексуалната енергија…

ПЗУ АСКЛЕПИОС

asklepios
asklepios

30 ГОДИНИ ЗАЕДНО!

ПРИМАДЕНТ СТОМАТОЛОШКА ПОЛИКЛИНИКА
ПРИМАДЕНТ СТОМАТОЛОШКА ПОЛИКЛИНИКА

ЖЕЛЕЗАРА ЏАЈМИ КОМЕРЦ

ЏАЈМИ КОМЕРЦ
ЏАЈМИ КОМЕРЦ

ПОТРЕБЕН ВИ Е МАРКЕТИНГ?

media digital ads
media digital ads

Општини

alone backlit bokeh 1649068

Прегрнете ја вашата осамена природа!

Ако сте осамен волк, сигурен сум дека ќе се согласите со ова: повеќе би сакале да умрете отколку да се вклопите во масите и да се изгубите себеси. Затоа што да се изгубите себеси и да се откажете од сопствениот пат е полошо од физичка смрт за вас, додека изборот на сопствен пат значи постојано…

повеќе
depositphotos 153428518 xl

Не можете да дадете повеќе отколку што имате

Секогаш кога даваме повеќе отколку што можеме или сакаме, порано или подоцна ќе сакаме благодарност. Кога ќе го споделиме она што го имаме – не од изобилство и со радост и љубов, туку затоа што мораме, секогаш ќе сакаме сметките да бидат платени. Бабата на една убава жена во врска со готвењето ја користела латинската фраза…

повеќе
fb img 1710038245909

АПЕЛ ЗА ЕДИНСТВО ПОМЕЃУ ЕПИСКОПИТЕ, СВЕШТЕНИЦИТЕ, МОНАСИТЕ, МОНАХИЊИТЕ И ВЕРНИЦИТЕ ВО ОДБРАНА НА ИМЕТО, СТАТУСОТ И ДОСТОИНСТВОТО НА МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА – ОХРИДСКА АРХИЕПИСКОПИЈА/ПАТРИЈАРШИЈА И ЈУСТИНИЈАНА ПРВА!

СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС АПЕЛ ЗА ЕДИНСТВО ПОМЕЃУ ЕПИСКОПИТЕ, СВЕШТЕНИЦИТЕ, МОНАСИТЕ, МОНАХИЊИТЕ И ВЕРНИЦИТЕ ВО ОДБРАНА НА ИМЕТО, СТАТУСОТ И ДОСТОИНСТВОТО НА МАКЕДОНСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА – ОХРИДСКА АРХИЕПИСКОПИЈА/ПАТРИЈАРШИЈА И ЈУСТИНИЈАНА ПРВА! Ниту една црква не добива два или повеќе томоси, туку само еден и единствен, ниту било кој има ексклузивно право на друг да му даде…

повеќе
fb internet.org

ХУТИТЕ ПРЕДИЗВИКАА ИНТЕРНЕТ БЛОКАДА

ХУТИТЕ ПРЕДИЗВИКАА ИНТЕРНЕТ БЛОКАДА Пишува Дарко ТОДОРОВСКИ Хутите го држат светскиот интернет и поморските кабли за гуша. Авторитативно и со факти: Борбени пливачи на Хутите со помош на подводни специјални дронови го прекинаа подморскиот кабел ТАТА-Голф. Станува збор за подморски кабел долг 4.031 км што ги поврзува Оман, ОАЕ, Катар, Бахреин и Саудиска Арабија. TATA…

повеќе
the promise of the truth 1200x600

Зошто ниските вибрации ги напаѓаат луѓето со високи вибрации?

Ако сте духовно силни и имате сина/виолетова аура, природно ќе привлечете пониски вибрациони енергии за да можете да ги трансформирате. Ќе ги земете и од други луѓе кои не можат да ги трансформираат. Како пеперутка привлечена од пламен, овие пониски енергии ќе се прикачат на вас кога ќе им се даде шанса. Пониските енергии ќе допрат до вас…

повеќе
pavletrajanov2023

ДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ: ДА СЕ ЗАБРАНИ НАРКОБИЗНИСОТ ВО МАКЕДОНИЈА

Демократскиот сојуз предлага да се забрани наркобизнисот во Македонија. Легализацијата на производство на канабис за медицински цели се злоупотребува, над 70 фирми произведуваат канабис без ефикасна контрола од државните институции и производството се пласира на нелегалниот пазар, со што се шири нарко бизнисот и злоупотребата на канабисот. Присуството на експерти од странство за борба против…

повеќе

Социјални мрежи

Кои се обвинителите кои едногласно за предметот 27ми АПРИЛ ја донеле квалификацијата да се гонат сите за “ТЕРОРИЗАМ” ?
Груевски го извади вистинското лице на Милошоски и на Марјан Ѓорчев на виделина: Едниот предаде со Бугарија, другиот ќе плука по Мицкоски кога ќе замине од партијата!
НЕКОЈ ОДРАБОТУВА МНОГУ ЛОША АГЕНДА СО НАШИТЕ ДЕЦА!?
Поранешната директорка Симонида Црвенковска која беше под кривичен прогон сеуште работи на Клиниката за Онкологија
Нема пари за одржување на стадионот во Скопје а има за конференција на ОБСЕ!

Позитива

fb img 1696621139761

Денес во 17 часот од страна на министерката Бисера Костадиновска Стојческа е испратен допис до институциите од културата во кој наложува на секој вработен да му се изготви поединечен акт/ решение/ договор со кој работодавачот со едностран акт ќе ги менува правата од работен однос, во случајов правото на плата уредено со Колективен договор за култура и Општиот колективен договор за јавен сектор, чие право од 10% зголемување на плата, спротивно на член 14 од ОКД за јавен сектор го ограничува до февруари 2024 година.

повеќе