Пресврт во времето- УХМР со нови информации за неделава
Човекот се раѓа во својот јазик, а не во гинеколошко – акушерска клиника
November 22, 2017
Има повеќе деца отколку голови сезонава (ФОТО)
November 22, 2017

Пресврт во времето- УХМР со нови информации за неделава

Времето денес во Македонија беше сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер.

Температурата се движеше од три до 13 степени.

Во Скопје беше сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Температурата достигна до девет степени.

Следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури кои утре на повеќето места ќе бидат под нула. Дневните температури ќе бидат во постепен пораст.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
error: Content is protected !!