Олимписки спектакл на мраз: Занемувачки настап на германскиот пар кој освои злато во уметничко лизгање
ЗА БОГАТАТА ИСТОРИЈА НА СТРУМИЦА СВЕДОЧИ ЕДИНСТВЕНАТА ПРОНАЈДЕНА НЕОЛИТСКА НАСЕЛБА „СТРАНАТА“
February 16, 2018
Мамо, денес во училиште ме болеше стомакот
February 16, 2018

Олимписки спектакл на мраз: Занемувачки настап на германскиот пар кој освои злато во уметничко лизгање

ерманија неочекувано го освои златото во уметничко лизгање во двојки на Зимските олимписки игри.

Аљона Савченко и Бруно Масот не ги задржаа солзите-радосници по завршувањето на перфектниот настап кој им донесе рекорден број поени.Аљона Савченко и Бруно Масот

Иако беа четврти на листата по кратката програма, со фасцинантната изведба во слободната програма, талентираните Германци избија на водечката позиција на табелата.

„Прекрасно е да се дојде од четврто на прво место, неверојатно е“ – рече Масот.

Погледнете ја брилијантната изведба која им донесе рекордни 159.31 поени и со која стигнаа до победнички резултат од 235.90 поени.

Close