Владин економски тим на средба со бизнисмени од ССК
Прегазен маж кај Куклиш, возачот побегнал
March 12, 2018
Карлеуша објави фотографија со Тоше Проески која досега ја немаме видено
March 12, 2018

Владин економски тим на средба со бизнисмени од ССК

Владин економски тим денеска ќе има состанок со претставници на компании – членки на Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК)  за предизвиците во економијата за малите и средни претпријатија.

На состанокот што ќе се одржи во ССК ќе присуствуваат вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев, министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски.

Close