Хаос во Солун, сопственикот на ПАОК ги бркаше судиите со пиштол!
Премиерот Заев и претседавачот Звиздиќ по потпишаните договори меѓу Македонија и БиХ: Граѓаните ќе патуваат со лични карти, учениците и студентите ќе се запишуваат под исти услови, сериозно работиме на сплотен регион насочен кон ЕУ
March 12, 2018
Прегазен маж кај Куклиш, возачот побегнал
March 12, 2018

Хаос во Солун, сопственикот на ПАОК ги бркаше судиите со пиштол!

Нов инцидент во грчкото првенство и тоа повторно во Солун каде играа првиот и вториот тим во првенството ПАОК и АЕК.

Хаосот настана во последните минути од средбата на популарната Тумба кога домашните постигнаа погодок кој судијата Коминис го поништи поради офсајд.
Тука стартуваше потерата на домашните играчи кон судиите а со пиштол на појасот на теренот влезе и сопственикот Иван Савидис но благодарение на брзата интервенција на обезбедувањето беше избегнат поголем инцидент.
Пред неколку коло во Солун гостуваше Олимпијакос а овој меч воопшто не започна бидејќи беше удрен со запалка гостинскиот тренер па ПАОК загуби службено со 3-0.
Сега сигурно ќе следува драстична казна.
Close