Вашиот хороскоп за неделата од 20 до 26 август е диво возење од почеток до крај, но тоа не значи дека нема да уживате.


Вашиот хороскоп за неделата од 20 до 26 август е диво возење од почеток до крај, но тоа не значи дека нема да уживате. Низ овие врвови и долини, откривате нови височини и нови падови. Преку овие искушенија и неволји, предизвикувате кибрит што пали оган на инспирација.

Почетокот на неделата е прекрасно време да се препуштите и да се почестите себеси, бидејќи романтичната Венера – која е ретроградна – на 22 август ќе се сретне со експанзивниот Јупитер. Ова ќе ја продлабочи вашата глад за задоволство, наклонетост, луксуз и се добри работи кои го прават животот вреден. Како и да е, додека страсниот Марс се спротивставува на проветрениот, сонлив и илузивен Нептун , може да откриете дека вашите намери – како и оние на другите – се заматени од вашето разбирање. Дури и ако знаете што сакате, можеби сè уште не ја знаете вистинската причина зошто го сакате тоа.

Кажете му збогум на сезоната на Лавови, бидејќи на 23 август, сонцето ќе влезе во продуктивна, аналитичка и прагматична Девица во светло и рано во 5:01 часот по ET, помагајќи ни да се организираме и намерно да ги постигнеме нашите најреални цели. Девицата е вреден работник со големо внимание на деталите, но бидејќи Меркур веднаш стационира ретроградно во 15:59 часот по средноевропско време, наскоро ќе го откриете вистинскиот хаос на овој променлив земјен знак. Се случува во Девица, оваа ретроградна е обврзана да влијае на комуникацијата, разбирањето, логиката, технологијата и сите форми на анализа. Важно е да планирате однапред и двојно да проверите сè, особено во првите неколку дена по станиците на Меркур.

Ако веќе се чувствувате преоптоварени со фрустрации и недоразбирања, ќе искористите длабок извор на волја, бидејќи Марс формира триго со регенеративниот Плутон на 24 август. Иако можеби одите на некои темни места, повторно откривате силата што лежи заспана во твоето јас во сенка. Дозволете вашите скриени таленти да оживеат, спасувајќи ве кога ви е најпотребно.

Како планетите ќе влијаат на вашиот хороскопски знак оваа недела

Овен

Оваа недела, можете да најдете алтернативен пат до вашата цел.

Неделата започнува во недела, на 20 август, со сонцето во Лав и вашата куќа на креативно изразување што прави квинкункс со Нептун во Риби. Можеби сте исклучително креативни во моментов, но исто така посакувате работите да се одвиваат без проблеми. Овен, на првиот знак на тешкотија или не постигнување на резултатите што ги сакате, може да бидете во искушение целосно да се откажете од тоа. Не користете предизвик како знак дека треба да престанете.

Во понеделник, на 21 август, Марс во Девица и вашата куќа на рутини прават quincunx до Северниот јазол во Овен. Ако патот напред е блокиран, време е да тргнете по друг пат. Овен, можеби ќе ви биде кажано дека треба да влезете преку влезната врата или некој друг конвенционален начин, но време е да размислите дека има и други начини (особено овие денови кога инфлуенсерите стануваат ТВ ѕвезди, а авторите сами објавуваат бестселери). Целиот месечен хороскоп прочитајте го овде .

Бик

Оваа недела, партнерството може да се подобри.

Неделата започнува во недела, на 20 август, со сонцето во Лав и вашата куќа на домот и семејството да се смири со Нептун во Риби. Бик, можеби ќе бидете возбудени за завршување на некој домашен проект додека не стигнете до точка кога не сфатите дека немате доволно материјали или ви недостасува алатка и сè ќе запре. Направете белешки за себе за тоа каде сте застанале за да можете да се вратите кога ќе го добиете она што ви треба.

Во понеделник, на 21 август, Марс во Девица и вашата куќа на романтиката се спуштаат до Северниот јазол во Овен. Бик, можеби барате некого за љубовна врска што не ви возвраќа, барем не на начинот на кој вие би сакале. Важно е да имате отворен разговор за тоа што сакате вие ​​и што сакаат тие. Обидете се да седнете со вашата сакана и да разговарате. Целиот месечен хороскоп прочитајте го овде .

Близнаци

Оваа недела, би можеле да го постигнете џекпотот.

Неделата започнува во недела, на 20 август, со Сонцето во Лав и вашата куќа на изразување и комуникација правејќи квинкункс со Нептун во Риби. Близнаци, денес би можеле да има некои комуникациски предизвици. Тие може да бидат очигледни, како на пример да се сретнете со некој што не зборува англиски и вашите унгарски вештини се ‘рѓосани. Исто така, може да се манифестира како погрешни е-пошта, некохерентни текстови и други проблеми во комуникацијата.

Во понеделник, 21 август, Марс во Девица и вашата куќа на живеалишта прават квинкункс до Северниот јазол во Овен. Близнаци, постојат повеќе патишта до постигнување цел. Ако вашата цел вклучува поседување дом или преселување на ново место, можеби ќе откриете алтернативен начин да стигнете таму денес. Тоа може да биде програма финансирана од владата, или вашата тетка би можела да ви понуди празно земјиште. Целиот месечен хороскоп прочитајте го овде .

Рак

Оваа недела, можете да го добиете она што го сакате.

Неделата започнува во недела, на 20 август, со сонцето во Лав и вашата куќа на пари што ќе се смират со Нептун во Риби. Понекогаш решението на физичкиот или материјалниот проблем лежи во духовниот пристап. Денес, можете да ја активирате вашата способност да привлекувате пари преку молитва, медитација или визуелизација. Добар ден е да вежбате парична магија.

Во понеделник, на 21 август, Марс во Девица и вашата куќа на договори и документација прави квинкункс до Северниот јазол во Овен. Рак, можеби потпишувате договор или поднесувате апликација за нешто што го посакувате. Овој аспект служи како потсетник дека постојат повеќе патишта за да го постигнете она што го сакате. Ако договорот или понудата од другата страна не се усогласат со вашите очекувања, размислете дека можеби има друг начин. Одвојте момент денес да го спуштите пенкалото и да размислите за можностите. Целиот месечен хороскоп прочитајте го овде .

Лео

Оваа недела ги завршувате работите.

Неделата започнува во недела, на 20 август, со сонцето во Лав (среќен роденден!) и вашата куќа на самодоверба да прави квинкункс со Нептун во Риби. Лав, некој може да ве смета за поуспешен отколку што мислите дека сте. Можеби имате чувство на синдром на измамник, но ова не е причина да се воздржувате. Денес некој би можел да ви отвори врата врз основа на впечатокот за вас.

Во понеделник, на 21 август, Марс во Девица и вашата куќа на пари прават quincunx до Северниот јазол во Овен. Иако би сакале да гледате напредок секој ден, патот напред може да биде блокиран денес. Лав, ова не е време да се обесхрабрувате или да се фокусирате на непријатностите од заобиколувањата или знаците „да користите друга врата“. Наместо тоа, земете го како сигнал за истражување на различни правци и разгледајте алтернативни опции. Целиот месечен хороскоп прочитајте го овде .

Девица

Оваа недела, можете да направите скок напред.

Седмицата започнува во недела, 20 август, со сонцето во Лав и вашата куќа на духовно водство што прави квинкункс со Нептун во Риби. За да направите разлика помеѓу интуицијата од вашето повисоко јас и Универзумот наспроти желбите на сопственото его, обрнете внимание на непријатноста. Вистинската интуиција често сугерира да направите нешто што можеби не мора да сакате да го правите. Девица, ако вашиот ум нуди само лесни и забавни предлози, веројатно тоа е вашето его што зборува.

Во понеделник, 21 август, Марс во вашиот сопствен знак на Девица и вашата куќа на самодоверба, прави квинкункс до Северниот јазол во Овен. Довербата доаѓа со вежбање, а чекањето да се чувствувате сигурни пред да преземете акција е погрешен пристап. Девица, очекувајте неизвесност денес, но до крајот на денот можеби ќе почнете да се чувствувате посигурни, дури и ако тоа е само мало засилување. Целиот месечен хороскоп прочитајте го овде .

Вага

Оваа недела ја слушате музиката на Универзумот.

Неделата започнува во недела, на 20 август, со сонцето во Лав и вашата куќа на пријателството да се смири со Нептун во Риби. Еден пријател би можел да ви предложи да тргнете во нова насока, но можеби ќе се двоумите. Сметајте дека ова може да биде порака од Универзумот.

Во понеделник, 21 август, Марс во Девица и куќата што не познава граници прават квинкункс до Северниот јазол во Овен. Вага, можеби ќе почувствувате извонредна поврзаност со вашиот партнер (или иден партнер) во овој момент. Меѓутоа, освен ако не се и Вага, можеби нема да го доживеат истото ниво на поврзаност. Денеска можете да ги потврдите и да разговарате за чувствата со саканата личност. Целиот месечен хороскоп прочитајте го овде .

Шкорпија

Оваа недела ги протегате границите.

Неделата започнува во недела, на 20 август, со сонцето во Лав и вашата куќа на кариерата да се смири со Нептун во Риби. Бидете внимателни за нешто што се чини дека е сигурна работа. Иако сега сте ентузијасти, може да има нерамнини на патот пред вас, особено во врска со вашата кариера или бизнис. Шкорпија, задржете го вашиот вообичаен скептичен пристап и добро ќе се движите.

Во понеделник, на 21 август, Марс во Девица и вашата куќа на пријателствата прават петица до Северниот јазол во Овен. Еден од вашите пријатели може да се впушти во сосема нова насока, предизвикувајќи некои интригантни идеи во вас. Шкорпија, не се работи за дуплирање на она што го прават. Наместо тоа, тоа е фактот дека тие ги кршат нормите и ги протегаат границите што го доловува вашиот интерес. Целиот месечен хороскоп прочитајте го овде .

Стрелец

Оваа недела може да наидете на можност за кариера.

Седмицата започнува во недела, 20 август, со сонцето во Лав и вашата куќа на патување што ќе се смири со Нептун во Риби. Стрелец, можеби тргнувате на патување во последен момент пред децата да се вратат на училиште, или можеби носите едно од вашите постари деца на факултет. Желбата е силна да се биде на пат и да се чувствува ветерот во лицето и сонцето на грбот.

Во понеделник, на 21 август, Марс во Девица и вашата куќа на кариерата се спуштаат до Северниот јазол во Овен. Стрелец, може да ви биде здодевно со вашата моментална работа и да барате нешто попредизвикувачки, исполнето или интересно. Ако таквите можности не се достапни на вашата моментална работа, размислете да започнете споредна работа или да преземете хоби во професионална насока. Целиот месечен хороскоп прочитајте го овде .

Јарец

Оваа недела изборот е ваш.

Неделата започнува во недела, на 20 август, со Сонцето во Лав и вашата куќа на ресурси и моќ да се смири со Нептун во Риби. Јарецу, може да се најдете во ситуација кога верувате дека некој друг ја има моќта, но во реалноста моќта лежи во вас. Ден е да ја смените перспективата и да размислите за нови агли. Размислете ако моќта е ваша, што би сакале да направите?

Во понеделник, на 21 август, Марс во Девица и вашата куќа на образованието прават quincunx до Северниот јазол во Овен. Јарецу, можеби се занимавате со работи поврзани со високото образование, како што се средување распореди и договори за домување. Може да вклучи и помагање на децата да соберат книги и материјали за новиот семестар. Дополнително, може да имате курс поврзан со работата што треба да се заврши во тесна временска рамка. Целиот месечен хороскоп прочитајте го овде .

Водолија

Оваа недела може да направите важно откритие.

Неделата започнува во недела, на 20 август, со сонцето во Лав и вашата куќа на врски што ќе се смират со Нептун во Риби. Водолија, важно е да разговарате со вашиот партнер за тоа што претставува совршен романтичен состанок. Искористете ја можноста да ги изразите вашите преференции и да ги откриете нивните фантазии. Можеби ќе најдете повеќе заеднички јазик отколку што сте замислувале.

Во понеделник, 21 август, Марс во Девица и вашата куќа на инвестиции прави квинкункс до Северниот јазол во Овен. Истражувањето како да заработите пари со вашите финансиски ресурси е исплатлива работа. Сепак, бидете внимателни да не се изгубите во огромното море од информации. Денес, може да наидете на финансиски професионалец, пријател кој има финансиски вештини или некој друг кој може да ви отвори нови врати. Целиот месечен хороскоп прочитајте го овде .

риби

Оваа недела се истакнуваат партнерствата.

Неделата започнува во недела, на 20 август, со сонцето во Лав и вашата куќа на здравје и благосостојба да се смири со Нептун во Риби. Некој може да ве запознае со нова велнес пракса или техника што никогаш не сте ја пробале досега, како што се влечење масло или клеточни соли. Риби, вашата природна љубопитност ве поттикнува да истражувате и да прифаќате нови искуства поврзани со вашата благосостојба.

Во понеделник, на 21 август, Марс во Девица и вашата куќа на врски прави квинкункс до Северниот јазол во Овен. Риби, вие и вашиот партнер имате можност да ги усогласите вашите идни планови. Можеби ќе бидат потребни прилагодувања од двете страни, но додека се движите заедно во иста насока, можете да постигнете значителен напредок и да ја зајакнете врската. Целиот месечен хороскоп прочитајте го овде .