Грозоморно убиство во Кичево, татко до смрт ја претепал неговата двегодишна ќерка

brza pomos policija

На 10.01.2024 година во 15.30 часот, на улицата „Маршал Тито” во Кичево, полициски службеници од ОВР Кичево, од слобода го лишија Ф.Д.(30) од Кичево информира СВР Охрид.

Тој се сомничи дека на 18.12.2023 година во семејниот дом во Кичево и нанел тешки телесни повреди на неговата двегодишна ќерка, која била пренесена за укажување лекарска помош во Општата болница во Кичево, а потоа во Клиничкиот центар во Скопје каде, на 08.01.2024 година, починала. Во координација со јавен обвинител, против Ф.Д. ќе биде поднесена соодветна пријава.