Здравјето влегува низ срцето!

relax woman looking sea on the beach

Нема поголем имунолошки супресор од тагата…

Во желбата да се зајакнат купуваат разни семки од киноа и чиа, цедат лимони, јадат авокадо, портокали, рендаат ѓумбир, пијат омега 3, магнезиум хлориди и разни цедени масла, пијат билни чаеви за кои се знае или се слуша дека помагаат…

Сепак, единствениот сигурен засилувач на имунитетот е КАПКИТЕ НА СРЕЌАТА.

Оние кои никаде не можат да се купат и кои имаат различна доза, состав и јачина за секого…

Мора да се направат, секој свој… И треба да пиете по неколку капки секој ден…

Потоа, кога секој ден ја ставате капката сончева светлина во чајот, го засладувате кафето, чешате парче среќа во некоја книга што сте ја заборавиле на полица, слушате песна што ве тера да танцувате или да плачете, не е важно.

И фрлете се друго!

Здравјето не влегува преку уста, здравјето влегува преку срцето.

преземено од Фејсбук профилот на Споменка Мујовиќ