Кристофер Вокен (80) е забележан на 80-годишниот роденден на Роберт ДеНиро


Легендата на ХОЛИВУД, Кристофер Вокен ретко се појави во јавноста на 80-тиот роденден на Роберт Дениро во Њујорк.

Ѕвездата на „Pulp Fiction“ беше забележана како ја напушта забавата во прекрасниот ресторан „Locanda Verde“ со неговата сопруга Џорџија (79) и веднаш беше преплавена од десетици обожаватели.

5
Кристофер Вокен и неговата сопруга Џорџија го напуштаат 80-тиот роденден на Роберт ДеНиро исполнет со ѕвездиКредит: BackGrid

Холивудската легенда со задоволство ги задолжи фановите кои молеа за автограми

5
Холивудската легенда со задоволство ги задолжи фановите кои молеа за автограмиКредит: BackGrid

Кристофер изгледаше во добро здравје

5
Кристофер изгледаше во добро здравјеКредит: BackGrid

Кристофер весело ги задолжи ловците на автограми додека обезбедувањето се обидуваше да ја покори толпата.

Филмската икона, која глумеше заедно со ДеНиро во филмот „Ловец на елени“ од 1978 година, изгледаше во добро здравје и носеше морнарско сако и панталони кои ги здружи со тренерите на New Balance.

Еден од неговите најнови проекти беше појавувањето заедно со Стивен Мерчант на The Outlaws на BBC One , снимен во Бристол за време на пандемијата.

Мерчант стана добар пријател со актерот и минатата година откри дека е технофоб.

Тој за легендарната ѕвезда рече: „Има фиксен телефон и има факс, но нема мобилен телефон или iPad или такви работи – па дали ја гледал емисијата не знам“.

И покрај тоа што ја избегнуваше технологијата и веројатно никогаш не користел зум, Мерчант исто така раскажа како неговото патување во Америка за да се обиде да го поттикне Кристофер да се приклучи на актерската екипа било како „разговор за зумирање лично“.

Тој рече дека легендата ќе паузира за размислување пред повторно да зборува и дека е како постојано да се „тампонира“.

Тој додаде: „Излегов да го видам во Конектикат каде ми направи омлет.