Маск ја откри локацијата на борбата со Закерберг


Илон Маск откри дека со Марк Закерберг ќе се борат во духот на гладијаторите, во античкиот дел на Рим.

Тепачката која сите ја очекуваат сега доби и локација и тоа веројатно најдоброто можно место – италијанската престолнина. Местото на настанот го откри Маск твитајќи на преименуваната мрежа Х.

„Борбата ќе ја води мојата и фондацијата на Зак (не УФЦ).

Пренос ќе има на оваа платформа и на Meta. Сè што ќе се гледа во кадар ќе биде антички Рим, така што нема да има ништо модерно.

Разговарав со премиерот на Италија и министерот за култура. Тие се согласија за епска локација“, напиша Маск.

URL

Потоа додаде:

 

https://twitter.com/elonmusk/status/1689965441068756993?s=20