НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП од 11.12. до 17.12. – Најсреќните знаци ќе бидат Лав, Рак, Риби

close up blue sparks glitter

ОВЕН

ЉУБОВ: Ако излезете меѓу луѓе, ќе наидете на голем број можности за пријатни познанства од површен карактер. Добро за забава. Затоа намалете ги вашите љубовни очекувања. Не е лошо, но се сеќавате и на подобри денови. Оние кои се во врска ќе бидат главно добро.

КАРИЕРА: Ќе ви предложат многу работи, но вие самите нема да можете да влијаете на работите. Ќе се чувствувате како случаен минувач на кој му се нуди нешто без вистински предизвик. Соработувајте и слушајте внимателно. Читајте меѓу редови. Она што не функционира сега, ќе работи подоцна.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Најдете нешто што ве прави среќни секој ден.

dzovi kompani baner horizontalen 1

БИК

ЉУБОВ: Семејните предизвици во голема мера ќе ви го окупираат вниманието во приватниот живот. Оние кои се во врски ќе балансираат меѓу партнерот и семејството од кое потекнуваат, со тоа што односот со саканата личност ќе биде малку шкртав. Слободните ќе останат дома.

КАРИЕРА: Како што одминува неделата, ќе забележите дека станувате се покреативни. Поради ова, ќе почнете да работите со поголемо задоволство. Вашите идеи ќе бидат добро прифатени од младите. Некои ќе добијат шанса да настапат или да се претстават пред публика.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете свои.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Вашата љубопитна природа ќе стане малку поумерена, а вие на некој начин помирни. Барем кога е љубовта во прашање. Атракциите повеќе нема да ви бидат важни, туку ќе можете да уживате во прилично мали и обични ситуации. Тоа е зрелост, без разлика дали е пар или личност.

КАРИЕРА: Истражувачите ќе добијат нов ветер зад себе. Ова ќе ги поттикне да работат уште попосветено. И уметниците ќе истражуваат нови начини на изразување. Сите останати на работа ќе покажат посилна низа на креативност, а нивната интуиција ќе биде нивниот најдобар водич.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Вашиот интерес за алтернативи расте.

379636246 2483344625173152 7145445020029331891 n

РАК

ЉУБОВ: Некои се повеќе ќе се грижат за тоа што мисли околината за нив и за нивниот партнер. Овој став ќе ве натера да внимавате како изгледате и каде се појавувате одвреме-навреме. Не заборавајте дека она што е внатре е секогаш поважно од она што е надвор. Само искреноста носи среќа.

КАРИЕРА: Можностите за развој на кариерата ќе бидат тесно поврзани со борбата и стресот. Ваше е да ги процените вашите и силните страни на противникот и да дејствувате реално и паметно. Важно е да штедите со своите сили бидејќи ќе ви недостига енергија.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Редоследот на одмор секогаш треба да го следи редоследот на активностите.

ЛАВ

ЉУБОВ: Ќе станувате се поотворени за луѓето. Оние кои се уште се сингл ќе го поминуваат речиси целото слободно време со пријателите, а токму преку нив би можеле да запознаат нова љубов. Оние кои се во врска ќе излегуваат заедно на атрактивни места и ретко ќе бидат сами заедно.

КАРИЕРА: Во моментите кога чувствувате зголемен притисок од претпоставените, повикајте се на вашето знаење и стручност. На овој начин работите ќе ги насочите во позитивна насока и ќе избегнете непотребни дискусии. Не се залажувајте дека ве сакаат, тие само сакаат да ве искористат.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Секогаш трчајте маратон.

baner portland horizontalen

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Ќе станете подискретни во љубовното однесување. Ќе ви биде само задоволство да разговарате. На саканата личност ќе му олесни кога ќе забележи дека сте се смириле. Оние кои се уште се сингл би можеле да почнат да се чувствуваат блиски со една личност со која не би можеле да бидат поврзани на кој било начин.

КАРИЕРА: Вообразеноста на некои луѓе ќе ви ги наруши нервите, но не реагирајте доколку тоа не е апсолутно неопходно. Внатре сите ќе бидете привлечени да се борите, но тоа не би испаднало добро. Вршете ја вашата работа и не коментирајте за туѓите. Ќе дојде време кога се ќе се покаже преку резултатите.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Релаксацијата сега е императив.

ВАГА

ЉУБОВ: Можете да бидете задоволни со она што следи, бидејќи се повеќе ќе се појавуваат добри можности за љубов, а вашиот социјален живот ќе се подобрува. Ќе има се повеќе излегувања, а ќе ветуваат и пријатни средби. Пријателите ќе ви бидат особено драги.

КАРИЕРА: Секогаш се стремите кон високи цели, а околностите на луѓето и настаните ќе ве поддржат во тоа. Помали проблеми може да се забележат поради авторитетот. Размислете за различни гледишта и усогласете ги со вашите идеи. Ќе го најдете потребниот компромис.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Релаксирајте се редовно.

banerПРИМА ДЕНТi horizontalen

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Ќе ви стане поинтересно бидејќи ќе има повеќе можности за движење меѓу луѓе од спротивниот пол. Затоа оние кои се уште бараат сродна душа полесно ќе најдат љубовни можности. Оние кои се во врска ќе разменуваат нежности без никакви пречки.

КАРИЕРА: Атмосферата на работното место ќе се подобри. Ќе работите полесно, иако ќе има се повеќе и повеќе работа. Многумина ќе бидат на прагот на добри резултати. Вработените во услужните дејности ќе подготвуваат големи проекти. Ќе има стрес.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Не заборавајте да се одморите и опуштите.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Нема да бидете во најдобра љубовна форма. Понекогаш дури и ќе се чувствувате фрустрирано, но тоа многу брзо ќе го заборавите. Ќе се однесувате невнимателно и неконвенционално. Другата страна нема секогаш да ве разбере. Објаснете ги вашите расположенија, но не премногу.

КАРИЕРА: Пред вас е недела на зголемени движења. Многумина ќе патуваат во друг град на работа. Сето ова ќе ве освежи, и ќе разбуди нови идеи како да го подобрите она што го работите. Ќе има и такви кои лесно ќе разменуваат нови информации со колегите.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Проверете ја состојбата на вашиот автомобил.

dzovi kompani baner horizontalen 1

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Ќе бидете среќни поради работите кои ви се драги. Следуваат пријатни забави без преголема помпа, како и опуштање во кругот на најблиските. Ќе ви се чини дека се е можно. Ќе бидете отворени и ќе им верувате на оние кои ве сакаат. Задоволството е таму.

КАРИЕРА: Ви претстојат нови можности. Одговорите на претходно поставените прашања веројатно ќе дојдат. Сето ова ве насочува кон работа на далечина во која некои ваши мали таленти, но и знаење, можат да дојдат до израз. Ќе контактирате со млади соработници.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете внимателни во сообраќајот.

АМНИОН

ЉУБОВ: Веројатно ќе треба да се дистанцирате од саканата личност или ќе ви опадне љубовното расположение. Но, сепак ќе бидете расположени за забави, па ќе има излегувања. Сепак, односите што ќе ги создадете ќе останат на површно ниво.

КАРИЕРА: Ќе бидете ефикасни во извршувањето на задачите, но поостри зборови не се невозможни. Може да се случи да бидете погрешно протолкувани или погрешно разбрани. Затоа, обидете се да бидете што е можно појасни или не објаснувајте ништо што не морате. Работете според правилата.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Бидете внимателни во сообраќајот.

РИБА

ЉУБОВ: Поради зголемена активност во други области од животот, повремено ќе мора да ја одложувате љубовната средба. Обидете се да му покажете внимание на партнерот со подарок за да не се чувствува запоставено. Слободните ќе го спојат пријатното со корисното.

КАРИЕРА: Откако ќе поставите добра финансиска основа, ќе продолжите да градите понатаму. Многумина деновиве ќе ја прегледаат својата листа на деловни приоритети и планови. Ќе го променат она што е на прво место. Тие ќе бидат повеќе подготвени да преземат одредени ризици.

ЗДРАВЈЕ И СОВЕТ: Откријте кој спорт ви одговара.