Неделен хороскоп од 21 до 28 август: Кои ќе бидат најсреќните хороскопски знаци?


Овен

Љубов: Во љубовниот живот ќе бидете фокусирани на секојдневието. Нема да имате големи желби, туку напротив, ќе бидете поскромни од вообичаено.

Кариера: Резултатите од вашите напори полека излегуваат на виделина, но има уште многу што треба да се направи. Сепак, ќе имате можност за напредок. Ќе бидат пофалени оние чија работа е од менаџерски карактер. Сите ќе имаат волја и енергија за работа.

Бик

Љубов: Ве очекуваат квалитетни љубовни денови. Ако дојде до недоразбирање меѓу вас и вашиот партнер, сега и двајцата ќе се отворите и повторно ќе почнете да наоѓате заеднички јазик. Сè уште ќе има повремено несоодветно однесување, но тоа ќе биде занемарливо во споредба со она што било досега.

Кариера: До неодамна фантазиравте само за некои деловни потези, а сега ќе имате време да го разработите сето тоа. Во исто време, малку повеќе ќе се занимавате со инвестициските прашања.

Близнаци

Љубов: Ќе бидете подготвени за нови луѓе и нови познанства, но сè уште постои можност за провокации, па дури и дискусии кои не ви одат по волја. Бидете повнимателни во однос на тоа како комуницирате со другите.

Кариера: Ќе продолжите со тивка дипломатска стратегија, а она што ќе го договорите, веднаш ќе го спроведете. Така, два стила на работа ќе се менуваат наизменично: едниот потивок, а другиот подинамичен. Сето тоа ќе вроди со плод во блиска иднина.

Рак

Љубов: Сè повеќе ќе се занимавате со анализа на самите себеси, иако нема да го запоставувате друштвото. Сепак, што се однесува до емоциите, вашата интровертна фаза ќе доминира, што е навистина ретко.

Кариера: Сè подобро ќе се поврзувате со луѓе од професијата кои не се од местото каде што работите. Некои ќе добијат одредени информации преку кои ќе го прошират своето знаење и ќе воспостават нови потенцијални соработки. Ќе бидете соработник отворен за сите.

Лав

Љубов: Доколку копнеете по љубов во вашата осаменост, погледнете ги подобро луѓето во вашата работна средина. Еден мејл или телефонски повик може да ви донесе многу пријатно познанство, а подоцна можеби и нешто повеќе.

Кариера: Не сте целосно свесни за вашите опции. Од вас се очекува повеќе и подобро бидејќи сте способни за тоа. Обидете се да го правите она што треба да го направите, а потоа посветете се на она што го сакате. На тој начин ќе напредувате на стабилен и безбеден начин.

Девица

Љубов: Деновиве многумина ќе сакаат да се дружат со вас, а вие ќе бидете подготвени за разговори во секое време. Многумина ќе ја развијат својата друштвена природа. Ако веќе сте во врска, таа треба да се подобри, а вашиот партнер ќе биде повеќе склон да се врзува со вас.

Кариера: Како што одминува неделата, ќе ви станува сè појасно дека вашите работни места почнуваат да се стабилизираат. Ова сознание ќе ве поттикне да развивате нови планови. Сепак, ќе ви недостига енергија да ги остварите веднаш.

Вага

Љубов: Ќе бидете активни во остварувањето контакти, па доколку сè уште не сте во врска со некого најверојатно ќе запознаете некого. Барем за пријатен разговор на кафе. Некои, пак, ќе потрошат повеќе од планираното за да ја импресионираат саканата личност.

Кариера: Ќе сфатите дека сте уморни и дека ви треба двојно повеќе време за да ги правите работите што вообичаено ги правите побрзо. Затоа е потребно внимателно да го планирате работното време.

Скорпија

Љубов: Вашиот љубовен живот ќе продолжи во добра насока. Ќе бидете задоволни со постигнатото. Оние кои сè уште не се во врска ќе излегуваат без притисок дека нешто мора да се случи. Освен тоа, ќе има забавни, но и пријатни искуства во атмосферата на вашиот дом.

Кариера: Работната недела ќе биде прилично интересна. Од една страна, едвај чекате да се изразите и да покажете што можете, но од друга страна, попаметно ќе биде да молчите или да одложите некои прашања. Најдобро ќе направат оние кои знаат да балансираат.

Стрелец

Љубов: Во текот на следните денови ќе влезете во подискретна љубовна фаза и ќе се зајакне потребата за повлекување. Оние кои сè уште не се во врска нема да бидат многу активни во барањето нови познанства.

Кариера: Напредокот во кариерата е ветувачки, но и тежок. Потребна е подобра организација, како на плановите, така и на реалното спроведување на работните задачи. Сепак, ќе имате доволно енергија да ги завршите сите задачи.

Јарец

Љубов: Секојдневните страсти и емоции ќе го обележат вашиот приватен живот оваа недела. Постојано ќе ви се случува нешто убаво и пријатно. Многумина со задоволство ќе ги паметат овие денови. Луѓето од спротивниот пол со задоволство ќе ве поканат во нивното друштво.

Кариера: Кој ќе се обиде да ви приговори, вие ќе знаете како да одговорите. Не е идеалното решение, но понекогаш нема да можете да се контролирате. Сепак, би било подобро да се воздржите.

Водолија

Љубов: Поголемиот дел од слободното време ќе го поминувате во самотија и мечтаење. Можностите за љубов едноставно ќе ве одминуваат. Но, немојте да бидете тажни, бидејќи оваа фаза наскоро ќе помине.

Кариера: Откако ќе ги добиете потребните информации, ќе тргнете во акција уште повеќе посветени на вашите цели. Ова е периодот кога ќе почнете да реализирате многу од вашите планови. Нема да заборавите ниту еден детаљ, но ќе треба да вложите многу труд за да успеете.

Риби

Љубов: Веројатно ќе ви биде малку здодевно бидејќи партнерот нема да ги исполни вашите љубовни очекувања деновиве. Не се разочарувајте и имајте на ум дека со мир и хумор можете доста успешно да одржувате солидна врска.

Кариера: Понекогаш ќе ви се чини дека околу вас има премногу луѓе со кои треба да комуницирате за неважни работи. Направете избор и одредете што е приоритет. На тој начин, нема да се чувствувате како да сте го трошеле времето на непотребни размислувања.

Откако го прочитавте хороскопот за оваа недела, можеби ќе сакате да прочитате и како ќе ни влијае транзитот на Марс во Девица до 27 август.

Извор: atma.hr


#facebook  #twitter / X    #tiktok   #youtube   #Instagram      #Linkedin    #whats app