Одлични љубовни вести: Овие три хороскопски знаци ќе уживаат во септември


Како што полека наближува септември, тој со себе носи ветување за среќа во емотивните и романтичните врски за одредени хороскопски знаци

Астролошките аспекти создаваат идеална средина за процут на љубовта и хармонијата меѓу избраните од овие знаци. Три знаци овој месец особено ќе заблескаат на љубовното небо:

Лав

Лавовите ќе бидат привилегирани носители на среќа во љубовта во текот на септември. Одлични вести доаѓаат со Венера, планетата на љубовта, која ќе ја напушти ретроградната и ќе се пресели во Лав. Оваа транзиција носи освежување и нов почеток за Лавовите, блокирајќи ги минатите проблеми и отворајќи ја вратата за нова фаза во љубовните врски. Ова особено ќе важи за оние Лавови кои се во стабилни и долготрајни врски, а партнери може да бидат луѓе родени во знакот Јарец или Бик.

Пексели
 

Стрелец

Стрелецот исто така ќе ужива во среќен период во љубовта.

 По ретроградниот транзит на Венера, комуникацијата ќе процвета за Стрелците, што ќе им овозможи да ги решат долгогодишните несогласувања и тешкотии во односите со партнерите. Ова ќе биде особено важно за оние Стрелци кои се соочуваат со проблеми во комуникацијата и стабилизирање на односите.

Вага

Вагите ќе го почувствуваат благословеното влијание на Венера, нивната владејачка планета. Овој месец Венера ќе го напушти својот ретрограден тек, што ќе ги зајакне аспектите на љубовните врски кај овој знак. Стабилноста ќе стане доминантна, а Вагите ќе имаат можност да решат некои наталожени тешкотии во врските. Ова особено ќе биде изразено за Вага со знак Овен или Стрелец.