Почина Слободан Мане Атанасовски


После долга борба со здравјето, не напушти нашиот другар и истомисленик, член на Претседателството на Унија на Ветерани на ВМРО-ДПМНЕ, Слободан Мане Атанасовски.

Мане, ќе ни недостасуваш.

Господе сместија неговата душа меѓу праведниците и борците за самостојна Македонија.

Бог да го прости.
Амин!

Погребот на нашиот брат и истомисленик Слободан Мане Атанасовски ќе биде утре од 09-10 часот на гробиштата во Драчево. 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *