Скандал: Наставничка вербално и физички нападнала малолетник во училиште

luto dete

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против С.Г.(60) од с.Смојмирово, беровско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на малолетно дете“.

На 07.06.2023 пријавената, наставник во основно училиште во Берово, во просториите на училиштето во работно време, вербално и физички нападнала малолетник.