Еликсир за чистење маснотии од телото со две состојки

Барате напивка со која ќе го исчистите организмот од маснотии? Тогаш, ќе бидете одушевени од овој еликсир што совршено го прочистува организмот.

 

Напивката се состои од само две состојки што сигурно ги имате во кујната, а најдобро е да го пиете пред обилни оброци и за време на диета.

Состојки:

400 грама целер

1 килограм лимони

Рецепт:

Нарендајте го целерот, а потоа ставете го во големо тенџере со 2 литри вода. Нарендајте ја кората од лимоните откако внимателно сте ги измиле. Варете 20 минути, а потоа оставете да се олади околу 5-6 часа.

Потоа исцедете ги лимоните и сокот ставете го во водата со ренданиот целер.

На крај, процедете ја течноста низ цедалка или парче газа и чувајте ја во стаклено шише.

Употреба:

Оваа напивка треба да ја пиете пред јадење, најдобро три пати на ден. Пијте околу 10 децилитри, со тоа што може да го растворите еликсирот со вода. Најважно е цело време да го чувате во фрижидер.

Повеќе