Олимписки спектакл на мраз: Занемувачки настап на германскиот пар кој освои злато во уметничко лизгање

ерманија неочекувано го освои златото во уметничко лизгање во двојки на Зимските олимписки игри.

Аљона Савченко и Бруно Масот не ги задржаа солзите-радосници по завршувањето на перфектниот настап кој им донесе рекорден број поени.Аљона Савченко и Бруно Масот

Иако беа четврти на листата по кратката програма, со фасцинантната изведба во слободната програма, талентираните Германци избија на водечката позиција на табелата.

„Прекрасно е да се дојде од четврто на прво место, неверојатно е“ – рече Масот.

Погледнете ја брилијантната изведба која им донесе рекордни 159.31 поени и со која стигнаа до победнички резултат од 235.90 поени.

Повеќе