Хаос во Солун, сопственикот на ПАОК ги бркаше судиите со пиштол!

Нов инцидент во грчкото првенство и тоа повторно во Солун каде играа првиот и вториот тим во првенството ПАОК и АЕК.

Хаосот настана во последните минути од средбата на популарната Тумба кога домашните постигнаа погодок кој судијата Коминис го поништи поради офсајд.
Тука стартуваше потерата на домашните играчи кон судиите а со пиштол на појасот на теренот влезе и сопственикот Иван Савидис но благодарение на брзата интервенција на обезбедувањето беше избегнат поголем инцидент.
Пред неколку коло во Солун гостуваше Олимпијакос а овој меч воопшто не започна бидејќи беше удрен со запалка гостинскиот тренер па ПАОК загуби службено со 3-0.
Сега сигурно ќе следува драстична казна.

Повеќе