СП 2018: Големото дерби Португалија- Шпанија заврши без победник

Дербито на Светското првенство 2018 меѓу Португалија и Шпанија заврши без победник, односно 3:3.

Кристијано Роналдо беше во центарот на вниманието, бидејќи постигна хет-трик и се запиша во историјата на овој натпревар.

Роналдо им ги скрши срцата на шпанските навивачи, со третиот погодок и ја спаси својата репрезентација од пораз на стартот на Светското првенство 2018 во Русија.

Првото големо дерби на Мундијалот ги исполни очекувањата, паднаа шест гола.

Повеќе