Мицкоски на конгресот на ЕПП: Убеден сум дека ќе го избереме најдобриот кандидат за претседател на ЕК

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на социјалните мрежи објави фотографии од Конгресот на ЕПП.

-Започна Самитот на Европската народна партија. Убеден сум дека ќе имаме интересни дискусии за иднината на десницата во Европа и дека ќе го избереме најдобриот кандидат за претседател на Европската комисија. Со колегата од Демократската партија на Албанија, Љуљзим Баша имавме можност да размениме мислења околу потенцијалните кандидати, напиша Мицкоски на Фејсбук.

Започна Конгресот на EPP – European People's Party. Убеден сум дека ќе имаме интересни дискусии за иднината на десницата…

Posted by Hristijan Mickoski on Wednesday, 7 November 2018

Повеќе