Мицкоски гостин во „Отворено“ на Алфа вечерва во 18 часот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе биде гостин во отвореното студио на телевизија Алфа.

Тој на својот Фејсбук го најави своето гостување и ги повика сите граѓани да го следат интервјуто.

-За конгресот и самитот на Европската народна партија во Хелсинки, за штетноста на договорот со Грција, за катастрофата во економијата и многу други актуелни теми, ќе разговарам во 18 часот во ,,Отворено” на Алфа Телевизија со Љупчо Цветановски.

Следете ме!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1101968329978625&id=829371753904952

Повеќе