СЈО отвори истрага против Камчев и Мијалков?!

Веб порталот Плусинфо објави текст дека СЈО отворила нова истрага “Империја”

“Истрагата била против Ј.К,С.М, Н.Ј, Ц П, Р. К. К, Х. К. С, З. А, Л. Г, В. С, Т. М, Д. Ј. В. М и Ј. Т. Истите се осомничени за Злосторничко здружување, Оштетување или повластување на доверители, Злоупотреба на службената положба и овластување, Измама и Перење пари и др.

Повеќе информации можете да прочитате на Плусинфо

Повеќе