Силите на Сенката за Новиот Светски Поредок (NWO) се залагаат за комплетно ропство на лугето

Дали властите од пеколот се свиткани во продолжување на нивниот план за доминација во светот и контрола? 13 Илуминатски семејства кои тајно ги повикуваат сите снимки зад наративот на мејнстрим медиумите, дали тие се луѓето кои тајно владеат со светот зад завесата? Повеќето заговори се докажале како  вистинити, но ајде да донесеме поблизок изглед. Луѓето се слободни: Силите на Сенката за Новиот Светски Поредок (NWO) ја следат бавно интензивната агенда на целосна контрола над човештвото и ресурсите на нашата планета. Дејвид Ајк го измисли тоа како “Тоталитарниот Совет на петите”,…

Сакаш да го откриеш Дип Стејтот !? – Следи ги парите на Ротшилд, Сорос и Рокфелер

Со речиси неограничен капитал, Вол Стрит и оние кои дробат пари таму, го користат за централизирање на владата. Нивните планови пропаднаа со светскиот поредок односно капитализам, со нарачани владини правила. Можеби звучи клише, но во старата изрека за фаќањето на криминалците има голема мудрост: “Следете ги парите”. Овој совет се применува колку да се фатат мали ситни крадци како и големите криминални синдикати. И тоа е особено важно кога се обидувате да ги разберете компонентите на бирократската и разузнавачката заедница на Дип Стејт – Deep State, и уште поважно, Deep…

ШТО Е ТОА КАПИТАЛИЗАМ?

Капитализмот е исто што и демократија, спрема тоа противници на капитализмот се и противници на демократијата. Капитализмот и демократијата се всушност две различни работи. Демократијата ја подржува идеата дека луѓето треба да имаат контрола над нивната култура на живеење и дека нивната сила мора да биде распоредена а не концентрирана во рацете на малкумина. Капитализмот е сосема нешто друго. Во САД и во Западноевропските земји сме научени да живееме во демократско општество. Вистина е дека постои влада која сама себе се нарекува демократска, второ прашање е дали општеството во кое…

Руските вооружени сили преземаат мерки против кибер-напади

Руските вооружени сили преземаат мерки за заштита на своите комуникации, бидејќи многу земји ги зајакнале своите капацитети за изведување на кибер-напади, соопшти денеска висок руски претставник. – Во моментов, многу земји ги развиваат своите технологии во тие цели, изјави Јуриј Кузњецов, началникот на Руската служба за заштита на државни тајни. Тој нагласи дека, земајќи ги предвид сите закани по информатичката безбедност, неговата служба во моментов работи на обезбедување на безбедноста на информатичката технологија на руското Министерство за одбрана. Исто така, во тек се напори за спречување и елиминација на кибер-…

Јанева: Мицкоски не е вклучен во „Талир“ и нема случај за хидроцентралите

Периодот во кој претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски бил генерален секретар на партијата не е опфатен како период на истрага во предметот „Талир“ и во истиот период нема констатирано кривично дело, вели специјалната обвинителка Катица Јанева, во гостување во Тв емисија на 1ТВ, таа дополнително вели дека и нема случај за хидроцентралите на Мицкоски. Имено водителката Гордана Дувњак ја запраша Јанева во врска со обвинувањата на Мијалков дека имало пазарења тој да биде тргнат  од обвиниение, на што истата одговори: – Не, не! Само едноставно во времето кога е Мицкоски…

И Најчевска побара одговорност од власта и од Оливер Спасовски

-Министерот Спасовски да ви кажам после ова треба веднаш да биде разрешен од должност. Заради тоа што не се работи за тоа дали некој требало нешто да му каже туку требало да се преземат сите оние мерки согласно она што претставува проценка на опасноста од одредено лице да побегне, да влијае врз сведоци или можеби дури и да го повтори делото или делата за кој што се терети во различни постапки. Значи не се согласувам, мислам дека беше голема фарса, чукање по врати, претресување на возила и сл., потенцираше Најчевска…

АЛАРМАНТНО: Во Република Македонија скоро една третина се засегнати од дијабетесот

Денес 14-ти ноември секаде низ светот се одбележува како ден на дијабетесесот, во чест на роденденот на еден од пронаоѓачите на инсулинот – Фредерик Бантинг. Оваа година Светскиот ден на дијабетесот е посветен на семејството и дијабетесот, а мотото е „Дијабетесот го засега секое семејство“. Над 425 милиони луѓе во светот и околу 190 илјади луѓе во Македонија во моментот живеат со дијабетес. Најголемиот дел од нив се со дијабетес тип 2 што е високо превентибилна состојба преку редовна физичка активност, здрава и избалансирана исхрана и промоција на средина за…

Се огласија адвокатите на Груевски: Доколку му се суди во отсуство, му се кршат човековите права

На денешното рочиште за случајот „Титаник“, адвокатите на екс премиерот Никола Груевски кој илегално замина во Унгарија, пред Судот изјавија дека доколку му се суди во отсуство по предлог на специјалниот јавен обвинител Лиле Стефанова, му се кршат човековите права, пренесува А1он. Адвокатот Еленко Миланов кажа дека доколку на поранешниот премиер му се суди во отсуство му е оневозможено правото да ги испитува сведоците за случајот по што даде предлог до судијата Осман Шабани, наместо на Груевски да му се суди во отсуство за него да биде раздвоена постапката. Адвокатот Боро…

ВМРО-ДПМНЕ не се согласува со заминувањето на Груевски, така се загрозуваат и другите лица кои се мета на прогон

Денес јасно се покажува дека ВМРО-ДПМНЕ е под политички инструирана полициска опсада само заради евтин политички театар кој се случи поради покривање на сопствената немоќ и неспособност на власта, вели Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. -Беспотребно беа вознемирувани членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, беа претресувани недолжни граѓани, без налог, без посебна наредба која никогаш не беше презентирана во јавноста. Провокација за нов меѓумакедонски конфликт. Од фотографии достапни во јавноста се гледа дека спротивно на закон, беше ангажирана и воена полиција која е под надлежност на министерството за одбрана со која раководи…

Власта се одмаздува за бегството на Груевски?

Ниту судиите ниту адвокатите на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски не знаеле дека тие од синоќа по барање на специјалното обвинителство се во притвор во истражниот затвор Шутка. Двајцата обвинети во случајот на СЈО „Титаник“ денеска да не присуствуваат на судското рочиште бидејќи судечкиот судија не бил известен за притворот, па не испратил барање до затворот за спровод на притворениците.      Адвокатот на поранешниот министер за транспорт и врски објаснува дека одредениот притвор е нелогичен бидејќи Јанакиевски се јавувал на сите рочишта, а досега можел да избега, доколку тоа…