Реал Мадрид се засили со Дијаз од Манчестер Сити

Во денот кога беше сензационално поразен од Реал Сосиедад, во Реал Мадрид потврдија дека донеле ново засилување. Станува збор за 19-годишниот Брахим Дијаз кој пристигнува од редовите на Манчестер сити.

Дијаз потпишал договор за 6,5 години и за него од Реал платил 17 милиони евра отштета и седум милиони за бонуси.

На Сантјаго Бернабеу, Бразилецот треба да заработува по околу 3,5 милиони евра годишно. Дијаз може да игра на неколку позиции во дефанзивната линија.

Повеќе