Видео: “Македонци!! Лавови!! Херои!! Погледнете”

Македонските лавови за еден час го играат вториот дуел на Светското превенство во ракомет.

Од 14:00 Македонија атакува на втора победа во групната фаза против Бахреин за максимални бодови после првите два натпревари.

Пред дуелите со Шпанија, Хрватска и Исланд, за црвено-жолтите се’ oсвен триумф со Бахреин ќе биде рамно на неуспех.

Еве каква е атмосферата во нашата репрезентација:


Повеќе