Стоилов победи во анкетата на ЕХФ, вардаровиот пикер е најдобар капитен во ЛШ

Играчот на Вардар, Стојанче Стоилов учествуваше во анкетата на ЕХФ, за најдобар пикер во Лигата на Шампионите. Вардаровиот пикер за противник го имаше Виктор Томас од екипата на Барселона. Стоилов доби повеќе гласови во анкетата од играчот на Барселона и е прогласен за најдобар капитен во Европа.

vardarfans-stoilov

Повеќе