Се запали автомобил во движење во Струмица

Се запали автомобил „ауди“ во движење утрово околу осум часот на улица „Ленинова“ во Струмица. Нема повредени и загинати, а причинета е поголема материјална штета.

Според Алекснадар Гудев, командир на ТППЕ Струмица, опожарениот автомобил е изгаснат со брза интервенција на пожарникарите и не е дозволено пожарот да се прошири и да зафати други возила. 

Повеќе