Македонците се првите луѓе во Европа и сите европски народи имаат потекло од Македонците!!!

ШОКАНТНО ОКТРИТИЕ! Научно докажано: Македонците се првите луѓе во Европа и сите европските народи имаат потекло од Македонците!!! Според направените генетски тестови на скелетите на античките Македонци од Егејска Македонија, овие скелети на антички Македонци се првите луѓе во Европа и се предци на европските народи, а денешните Грци немаат никаква генетска врска со скелетите! Но НЕКОЈ од Македонија намерно го саботирал истражувањето за ниту еден научник-Македонец да не учествува во оваа истражување, со што во научниот труд не е наведено дека се земени скелети од Македонци, туку наместо тоа…

Анѓушев: Имаме нови 48 илјади вработувања во реалниот сектор

Има нови вработувања од кои 48 илјади, се во реалниот сектор. Она што можам да го најавам е дека ни следува мошне сериозна економска офанзива, имаме многу планови, дел од нив веќе се реализираат, меѓутоа еден дел ќе бидат пуштени во реализација од оваа есен и очекуваме да дадат сериозен импакт врз економското живеење во нашата држава, истакна вечерва вицепремиерот Кочо Анѓушев во интервју за МТВ. Тој осврнувајќи се на веќе постојните политики нагласи дека Планот за економски раст дава резултати и дека бројките тоа го потврдуваат. Во овој период,…

НА ПОТЕГ Е МВР: Љупчо Златев ја пријави xajkaта пpoтив него и другите двајца новинари opгaнизиpaна од штaбoт на СДСМ

Infomax.mk Новинарот Љупчо Златев, кој заедно со уредникот на „Инфомакс“ Александар Митовски, и новинарот на „Сител“ Александар Спасовски од вчера се предмет на xajka организирана во центарот за комуникации на СДСМ, попладнево поднесе пpиjaва во пoлициcka cтaницa поради зaгpoзyвaњe на неговата и бeзбeднocтa на неговото семејство Денеска во пoлициckaтa станица “Беко” по членот 144 од кз. пpиjaвив случај за зaгpoзyвaњe на мојата бeзбeднocт и бeзбeднocтa на моето семејство. Имено, по вчерашната прес конференција на премиерот Зоран Заев, на која поставив неколку пpaшaња кои на вoждoт му се видоа тeшkи за…

Димитров: Слободата на медиумите е мајка на сите слободи

Делегација на Владата составена од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски на покана на Владата на Велика Британија, денеска и утре престојува во работна посета на Лондон. На првиот ден од Конференцијата за слобода на медиумите, шефот на владината делегација, министерот Димитров, се обрати на панелот „Слободата на медиумите во Западен Балкан и нови начини на работа“, на кој заедно со британскиот министер за Европа и Америка, Алан Данкан и претставници на медиумите и на граѓанскиот сектор од регионот на…

ЈАНУШЕВ:Одговорност од Зоран Заев мора да има.

Одговорност од Зоран Заев мора да има. Одговорност мора да има и од десетиците неспособни министри и советници со кои се има опкружено затоа што Зоран Заев го урива угледот и позициите на Република Македонија, а не на неговите семејни фирми. Оправдувањето за скандалозното изнесување на државни тајни, информации од средби на високо ниво и прифаќањето да се исплати поткуп на вселенскиот патријарх покажува колку е всушност неспособен, криминоген и плиток и Заев и тимот околу него. Доколку Заев бил цел на служби кои работат против западните вредности и НАТО…