Продолжуваат протестите на здружението на возачи од Струмица

Извор:СИТЕЛ ТВ После пет децении постоење Здржението на возачи од Струмица добило решение со кое им се забранува  вршење технички преглед на возилата. МВР го издало решението оти немале сообраќаен режим и со објаснување дека постојниот патен правец кој во реалност постои и на кој е позиционирано здружението го немало во генералниот урбанистички план. Управителката на здружението вели дека тие со години инсистирале да се донесе деталниот урбанистички план за што биле подготвени  целосно да ги сносат трошоците,но до сега не наишле на разбирање за надминување на проблемот. Од општината…

Повеќе...

Колумна на МИРКА ВЕЛИНОВСКА за ДУДИНКА:ИСТОРИЈА НА СЕВЕРЏАНИТЕ

Колумна на МИРКА Велиновска: ИСТОРИЈА НА СЕВЕРЏАНИТЕ Пошто на македонска државна и национална маркица за сопственост узурпатори си подигаат нова ѓоа држава, нормално е дека таа нема историски темел, нема минато, нема традиции, култура, творештво, јазик, спомени, вредности… Упаднаа во туѓ дом и како пљачкаши, набрзинка срушија и украдоа се што најдоа за да им го подарат на нарачателите кај кои се главени како измеќари. Македонија денес е стрниште на кое крадецот сака да си сее тешко загадено ГМО семе. Што ќе никне ич не прашувајте зашто веќе гледате. Пазарно,…

Повеќе...

Опозицијата мора да падне

Еве ги Боки и Фрики на скалите од хотелот, пред да започне журката… На оваа фотографија се Боки и Фрики додека наздравуваат… Тука се Боки и Фрики пред да почне конференцијата… На оваа фотка ги гледаме Боки и Фрики со Моника Белучи маскирана во Федерика Могерини… Еве ги Боки и Фрики, летаат на персиски килим што им го подари султанот од Брунеи… На оваа фотографија се Боки и Фрики со рекети во рацете по успешна партија тенис… Тука се Боки, Фрики и Зоки, а ова лево од нив е шпанската…

Повеќе...

Матео Салвини: Среќен празник Македонци! – ВИДЕО

Во моментов најпопуларниот италијански политичар Матео Салвини преку видео порака го честита празникот 8 септември на сите Македонци. На видеото се гледа дека Салвини е во друштво со нашинци кој се во Италија. Тој ја искорити приликата да испрати добри зборови и да го честита денот на независноста на Република Македонија. Благодарност до Матео Салвини.

Повеќе...