МИЦКОСКИ: Се плашам дека ова не е последниот „Рекет“, имаме информации за негови продолженија

Во интервју за МРТВ 2 кое беше едмитувано попладнево, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека доколку се погледнат фотографиите од опкружувањето на Боки 13, првоосомничен во „Рекет“, и луѓето кои биле во негово друштво, јасно е дека таму има голем број на функционери на СДСМ. Погледајте ги кои се се луѓето кои што седат позади Бојан Јовановски на основачкото собрание на Меѓународниот сојуз онаа невладина организација и се ќе ви стане јасно. Погледајте кој е почесен претседател на таа невладина организација и повторно ќе добиете потврда на…

Повеќе...

Додека Македонците скенираат фискални, оваа багра братски мацала од секоја нарачка и исплата

Јавно е познат мојот став кон овие паразити и тоа дека СЈО е партиско дувло, вели политичкиот аналитичар Александар Пандов кој реагира на информацијата што утрово ја обелодени пратеникот Антонио Милошоски, за висините на платите на вработените во СЈО и специјалните обвинители. Меѓутоа, додава Пандов, еве вие од СДС, шарени, невладини, Сорос, кога ги читате нивните приходи и им дававте поддршка, мајку му нели ви е мука кога знаете колку години, време и здравје сте вложиле како опозиционери во борба против тогашната власт, за да овие на готово ги донесете…

Повеќе...