Груевски: Заев наредил во СДСМ снимките да ги прими човек кого тогаш не го познавал!?

Поранешниот премиер на Македонија, кој доби политички азил во Унгарија, Никола Груевски, на својот фејсбук профил пишува за сведочењето на Зоран Верушевски и коментарите на премиерот Зоран Заев за тоа сведочење. Во својот статус, Груевски иронизира за тоа како „портпаролот“ на сведокот кажал што неговиот советник ќе каже следниот пат и што сакал да каже претходниот пат. „Муртински приказни: “портпаролот” на сведокот кажа што неговиот советник ќе каже следниот пат и што сакал да каже претходниот пат. Заев наредил во СДСМ снимките да ги прими човек кого тогаш не го…

Повеќе...

ЗА ИДНАТА ГОДИНА Заев најави досега невидено зголемување на пензиите, ама пензионерите изгорени, па не му веруваат

Пензионерите идната година ќе добијат огромно зголемување на пензиите, и тоа ќе биде врз основа на еконосмкиот раст, вети премиерот Зоран Заев на денешната граѓанска трибина во Штип во рамките на кампањата „На прав пат“, одговарајќи на прашање на пензионер, кој го праша премиерот зошто пензиите не се качени за 10 отсто како што и беше ветено во предизборната кампања. Не може да се расфрламе со парите само затоа што доаѓаат избори. Првата политика е да го стабилизираме пензиснкиот фонд…Сега има законски механизми и со раст на економијата така ќе…

Повеќе...

Одиме во илегала Македонски народе…немаме друга опција ако сакаме да си ја сочуваме Татковината.

  На вистинските позиции се погрешни луѓе – до кога со узурпација на системот?!   Со насловот се е кажано но еве и малку појаснување или она на кој се му е јасно и каде се е кажано и напишано на таа тема,но ајде малку и да се потрудиме да доловиме некој решенија за во иднина бидејки избори се пред нас и одлична шанса за да дадеме наш мал допринос за да се променат нештата во тој план. На тема ислелување поради ова интелектуална неправда професорката Силјановска ќе изјавеше еднаш:…

Повеќе...

Доналд Трамп е пример за тоа како треба да функционираат Американците

Изгледа сме го ставиле црногорското знаме наопаку. Е, голема работа. Подобро црногорското знаме наопаку, отколку по грешка да го ставевме албанското. Нели, премиере? Дајте му масло од канабис на знамето и веднаш ќе стане нормално. Како дете болно од епилепсија? Како дете што мама и тато му ветиле дека ќе го носат на одмор кога „Северџанистан“ ќе добие датум за ЕУ. Шефе, овој Русјаков пак се за…ва со нас во почетокот на својата колумна. Само нека си мрчи он. Полн е завидлизам. Кејт Брнс рече дека ние сме пример како…

Повеќе...

Трамп го смени Метју Палмер, Ричард Гренел сега ќе посредува меѓу Србија и Косово

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека е изненадувачка вест за него одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го назначи актуелниот американски амбасадор во Германија Ричард Гренел за специјален претседателски претставник за преговорите на Белград и Приштина и најави дека ќе има телефонски разговор со него во текот на денот. По состанокот со претставниците Српска листа во Белград, Вучиќ кажа дека преговорите меѓу Белград и Приштина веќе се одвиваат под покровителството на Европската Унија и дека специјален пратеник бил Метју Палмер. -Американскиот претседател Доналд Трамп сега назначи нов човек и…

Повеќе...