Македонскиот воин – Даниел Стефановски го нокаутираше Никола Зориќ во втората рунда


Македонскиот воин – Даниел Стефановски вечерва извојува победа против Никола Зориќ од Србија кој го замени Романецот Флавиус Владеску со нокаут во втората рунда на настанот „Со борба против насилството“ во Страјкерс лигата во Нови Сад, Србија.

Првично Стефановски требаше да се бори со Владеску, четирикратен првак на Романија во кјокушин карате и вицешампион на Европа.

Видео


 

Повеќе