Костадин му врати на Апасиев: Димко, продужи да ставаш постери од мене у детска, не си моја лига за дебата

Вчера внимание на социјалните мрежи предизвика дуелот меѓу Димитар Апасиев и Костадин Костадинов. Најпрво Костадин го изнесе на виделина фактот дека Апасиев бил на платен список на СЈО, па потоа Апасиев му одговори во свој пост и го повика на ТВ дуел Костадинов, за подоцна вечерта Костадин да му одговори: Најголемиот успех на Дпмневскиот левичар Димко лажен докторат Апасиев е тоа што дошол до момент да ме предизвика на тв дуел. Упатува еден куп навреди и клевети до мене без воопшто да биде предизвикан. Веројатно имал кошмар човекот. Јас искрено…

Повеќе...

„ВЕЧЕР“ ДОЗНАВА: Детали од упадот на Рускоска во СЈО

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција Вилма Рускоска очигледно има намера да ги истурка криминалите во СЈО ако не до самиот крај, тогаш што е можно подлабоко од досегашните, првични докази, објави Вечер. Нејзината изјава дека се обидуваат да и го урнат и изиграат трудот откако, очигледно со поддршка од врвот на власта, притворената Катица Јанева од Шутка беше ослободена и однесена во домашен притвор нема да заврши на емотивно празнење со СМС пораки, туку на подлабоко навлегување во очигледниот финансиски криминал во СЈО во кој сосема…

Повеќе...

ПОВТОРНО ЖРТВА НА РУСКИТЕ МАЈТАПЧИИ: Заев разговарал со Грета Тунберг и со татко и

Пред неколку дена, разоткривме хибриден напад врз кабинетот на премиерот, при што беше злоупотребен идентитетот на младата еко-активистка, Грета Тунберг, објави денеска Марјан Забрчанец, советник на премиерот Заев во рамки на дискусијата за дезинформации на конференцијата е-Општество. Тој во своето излагање соопшти дека манипулаторите употребиле брендирани е-маил адреси и телефонски броеви, и преку официјално барање до македонско дипломатско претставништво, успеале да закажат и да реализираат телефонски разговор со премиерот Заев, претставувајќи се како Грета Тунберг и нејзиниот татко. Одредени делови од разговорот биле сомнителни за премиерот и за неговите советници,…

Повеќе...