КАРАКАМИШЕВА: ОДЛУКАТА НА СЈО ЗА ПРЕДМЕТОТ НА ЗАЕВ Е СКАНДАЛОЗНА

Јавноста ќе дознае што се случило во Република Македонија и које виновен во целата политичка криза во која во залошнитво се држи целата Република Македонија и целиот македонски народ, истакна универзитетската професорка Тања Каракамишева како реакција за одлуката на Специјалното јавно обвинителство да го повлече обвинението за предметот „Пуч“ во кое еден од обвинетите е лидерот на СДСМ Зоран Заев. Тој што СЈО го направи вчера е жив правен резил и капиталец скандал од невиден вид. Да се повлечеш од предметот, во овој период од постапката, е невиден скандал кој…

Повеќе...

Судството отворено како пупка – Курто Дудуш доби само судска опомена од судијата Ѓоко Ристов за тепањето на Исмаил

Курто Дудуш, Градоначалникот на Шуто Оризари од СДСМ денеска е осуден за напад на Демир Исмаил. Дудуш мина само со „судска опомена“ за стореното кривично дело. Во судницата, градоначалникот призна вина и рече дека жали за стореното. Нападниот Исмаил не се помири со пресудата и најави дека и покрај признанието на вина, во друг судски спор ќе бара оштета од Дудуш. Исмаил најави дека парите ќе ги донира во хуманитарни цели. По признанието за сторениот напад, судијата Ѓоко Ристов, му изрече казна “судска опомена” на градоначалникот на Шуто Оризари. Демир…

Повеќе...

ТРПЧЕВСКИ ВО ШТИП НА БОЧВАРСКИ: Концертот прекинат, во салата немало греење и имало проблем со струјата

Светски познатиот пијанист Симон Трпчевски деновиве после пауза од 11 години повторно настапи во Штип, пишува Курир.мк. Концертот кој што се одржа во рамки на Домот на културата „Ацо Шопов“ виртуозот бил приморан да го прекине поради лошите услови, односно поради фактот што во салата немало греење, а имало проблеми и со струјата. Во видеото во продолжение ќе можете целосно да видите за што точно станува збор:

Повеќе...

Костадинов: Да не бев политичар ќе бев пилот

Нов лик во партискиот серијал на СДСМ „30 прашања за“ е пратеникот и портпарол на оваа партија, Костадин Костадинов. Во видеото што денеска го објави СДСМ Костадинов одговара на 30 прашања, меѓу кои кажува дека би бил пилот ако не беше политичар. Не појасни дали на воен или цивилен аероплан. Најдобар пријател на Костадинов му била неговата девојка, омилена телевизиска серија му е „Хаус оф кардс“ која ја гледа со чашка добро изладена струмичка мастика. Итн. Во видеото се одговорите на останатите прашања.

Повеќе...