„Брза кучка, слепи кучиња раѓа“

Ако утрово го прашате Заев, што повеќе сакаше вчера по дуелот, дали да има коронавирус или да оди на дуел со Мицкоски, одговорот е повеќе од јасен (читај коронавирус). Така ти е тоа кога неговите другарчиња-јаки пиарчиња, Коки и Маки, ќе те спремаат (читај НЕ ГО СПРЕМИЈА) за првото полувреме со Мицкоски. Ако по утрото денот се познава, не сум баш сигурен дека на Заев утрово брзо ќе му се раздени. Абе црепови, прво правило е пред секој ТВ дуел, на лидер на политичка партија, екс премиер на држава, да…

Повеќе...

Арсовски: Зоран Заев е еден истрошен и исплашен политичар кој треба да одговара за стореното

На вчерашниот ТВ дуел кај Зоран Заев се виде еден истрошен и исплашен политичар кој треба да одговара за стореното и знае дека ќе одговара. Вчера видовме блед и дезориентиран политичар со истрошени тези и немање концепт и програма, човек кој е на крајот на својата политичка кариера и човек кој се служи со лаги, манипулирања и човек без чест и достоинство кој воопшто нема проблем да излаже само за да не се дознае вистината, истакна Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. -Вистината вчера за многу работи излезе на виделина и…

Повеќе...

Анкетата на „Рејтинг“ покажува дека идната влада ќе ја предводи Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ

Порталот „Рејтинг“ покажува дека токму лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ќе ја предводат идната влада. На прашањето кој ќе ја предводи идната македонска влада дури 67.05 проценти гласале за претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, додека пак претседателот на СДСМ Зоран Заев има само 32.95 проценти или дупло помалку од Мицкоски. Според аналитичарите, зголемената доверба од страна на граѓаните во ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се должи на јасната стратегија, конкретните мерки и проекти кои што изминатите две недела ги презентираше Мицкоски, како и отворениот пристап на Мицкоски со граѓаните, а…

Повеќе...

Абортусот „Гебелс – Сталин“

А мислев ќе умрам како секој нормален човек. Од цигари, алкохол и лоша исхрана. Тие сме, јас и Заев. Додуша он е само на цигари и лоша исхрана. Јас пак и пијам, а тој е опијанет од блескање. Како и да е, стварно мислев ќе умрам како нормален човек, од премногу испушени цигари, а не од коронава. Госпоѓо, ама зошто го земате сето брашно од полицата? Ти нормален ли си? Не си слушнал за корона? Госпоѓо, додека го потрошите брашното, блага пченица ќе ви јадеме! Цркни, сељак! Сакам да си…

Повеќе...