Германската полиција се судри со демонтрантите кои протестираа против полицискиот час

Германската полиција употреби сила за да се справи со демонстрантите кои сред пандемијата на коронавирусот излегоа да демонстрираат против социјалната дистанца и полицискиот час. Дел од граѓаните излегле на улиците за да протестираат, како што тврдат, против „неразумните мерки“ воведени поради вирусот Ковид-19. Полицијата, според германските медиуми, привела десетина демонстранти.

Повеќе...