Ден Дончев преку Кичеец изрекетирал 824 000 евра! ПРАШАЊЕ КОЕ НЕДОСТИГА: Зошто двајцата се на слобода?

АРСОВСКИ: Ден Дончев преку Кичеец изрекетирал 824 000 евра! ПРАШАЊЕ КОЕ НЕДОСТИГА: Зошто двајцата се на слобода? Венко Филипче и Ден Дончев важат за едни од најблиските луѓе и соработници на Зоран Заев. Истите двајца Ден Дончев и Венко Филипче се замешани во безброј скандали и афери, но еден од најкоруптивните случаеви на оваа Влада што ги поврзува и двајцата е случајот РЕКЕТ 2, случај преку кој изнудувале пари од фирмата Диамед, изјави денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. -Јавното Обвинителство потврди дека против Ден Дончев се води истрага и…

Повеќе...

Нина Ангеловска е уште еден доказ за негрижата на Владата предводена од Оливер Спасовски за вработените во Министерството за внатрешни работи.

ЧУЛЕВ ПО ОДБИВАЊЕТО НА АНГЕЛОВСКА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ДА ДОБИЈАТ ПО 15 000 ДЕНАРИ: Таа го кажува тоа што го мисли Спасовски Наќе ЧУЛЕВ Денешната изјава на министерката за финансии Нина Ангеловска е уште еден доказ за негрижата на Владата предводена од Оливер Спасовски за вработените во Министерството за внатрешни работи. Министерката Ангеловска денес го кажа тоа што во суштина го мисли Оливер Спасовски. Токму Оливер Спасовски во изминатиот период постојано потенцираше дека стандардот на полициските службеници е важен, но веројатно само кога тој е на чело на Министерството за внатрешни работи.…

Повеќе...