„Рекет“ – 7 години за Катица Јанева, 9 години за Боки 13

„Рекет“ – 7 години за Катица Јанева, 9 години за Боки 13 Извор:СИТЕЛ ТВ   Судот ги прогласи за виновни Боки 13 и Јанева. Поранешната шефица на СЈО е осудена на седум години затвор а Бојан Јовановски заработи казна од девет години. Според пресудата, во текот на судењето се докажало дека обвинетите ги сториле крвичните дела примање награда, перење пари и злоупотреба на службената положба. Поранешната специјална обвинителка не присуствуваше на изрекување на пресудата, го информирала судот дека има здравствени проблеми. Јовановски смета дека пресудата била политичка и најави кривични…

Повеќе...

Битола ВМРО ДПМНЕ: Петровска попусто бесрамно продолжувате со манипулациите

Попусто и без никакво фајде градоначалничке Петровска продолжувате со манипулациите и лицемерието на адреса на граѓаните на Битола. Ништо нема да Ви помогне да ја смените перцепцијата кај граѓаните и статусот кој што од првиот ден го заслуживте како најлош и најнеспособен градоначалник, кој што воопшто некогаш Битола го имала. И наместо во предизборието да се освестите и ако ништо друго да бидете искрена и чесна пред граѓаните, најмалку тоа барем им должите, Вие не се опаметивте. Наместо како градоначалничка на сите граѓани на Битола, продолжувате да се однесувате како…

Повеќе...