МОЖЕВТЕ…

„Можеме“?! Со овој слоган бизнис компанијата на СДССС и БЕСА ќе собира гласови. Го погодија ли? Хмммм… Jок. За малку. Пак статива. Утнаа само една буква, ја вметнувате и се’ е во ред. Да, требаше да одите со „МОЖЕВМЕ“, многу подобро ќе ви прилегаше. Одличен опис на целиот ви тригодишен мандат. Ееее, тоа ќе беше тоа, МОЖЕВМЕ… Чуму МОЖЕВТЕ? Епа, еве зошто:   -МОЖЕВТЕ да победите на избори за да владеете… – МОЖЕВТЕ да нe ја потпишете Преспанската капитулација… – МОЖЕВТЕ да го почитувате Референдумот и ставот на народот и да не го смените…

Повеќе...

Битола: СДСМ од Битола ја започна кампањата без битолчани

Денес дојдоа во Битола, повторно со лаги да замајуваат и да почнат кампања од Битола, двајца небитолчани. Лоша одлука и погрешен чекор во старт. Сериозно загрижува фактот ако тоа е последица на длабока кадровска криза во битолската СДСМ, а Радмила Шеќеринска и Наташа Петровска се препознатливи дури и кога се кријат со шлемови, по нивните дела и добробит за битолчани. Од тоа бегање нема. СДСМ и нивните кандидати за пратеници повторно изгубени и во хаос. Почнувале здравствено безбедна кампања, така изјавија денеска, па можеле уште повеќе и можеле подобро. Ако…

Повеќе...

Во петок Македонија ги отвора границите, влез без тест и карантин

Владата на Република Македонија на вчерашната седница донесе одлука, од петок, 26 јуни, да се отворат границите на нашата држава без посебни протоколи, односно без ПЦР тестови и без карантин.  

Повеќе...