МИЛОШОСКИ ГО ДОПОЛНУВА СКАНДАЛОТ: Ако го гонат Дончев, можат да стигнат до Заев и Никола Тодоров, затоа нема истрага!

Антонио Милошоски, кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во интервју за Канал 5 вели дека не се покренува истрага за поранешниот директор на ФЗОМ Ден Дончев бидејќи таа може да стигне до претседателот на СДСМ Зоран Заев и поранешниот министер Никола Тодоров. „Цела јавност знае дека не се покренува истрага за Ден Дончев затоа што таа истрага може да стигне и до Зоран Заев и до Никола Тодоров поранешниот министер и на таа истрага може да се види дека некоја бил рекетиран на месечна основа и дека некој мора да носи…

Повеќе...

Битола: Само со одлучен и храбар одговор можеме заедно да ја промениме реалноста

Силвана Ангелевска кандидат за пратеник во ИЕ 5 на ВМРО – ДПМНЕ и Колицијата за обнова на Македонија Почитувани мои битолчани, кој од Вас не верува дека секој заслужува и може подобро, кој од Вас не верува дека Битола и Македонија недозволиво е да се дават во сиромаштија, невработеност, ископани улици, смет и загаден воздух. Кој од Вас не сака да направи и не би направил се за своите деца, родениот град, земјата што му е татковина. Затоа ВМРО ДПМНЕ во наредниот период ќе биде концентрирана со целата своја професионалност,…

Повеќе...

Битола ВМРО ДПМНЕ: Ковачевски мора да се соочи со правдата и да одговара за рекетот

прес- конференција Васко Мавровски ВМРО ДПМНЕ Почитувани, рекетот, изнудата, криминалот, корупцијата и тендери во четири очи се вистинскиот профил на оваа власт, на Зоран Заев и СДСМ. Васко Ковачевски, не само што не чуствува грижа и се заканува, сметајќи се доволно безбеден со Заев, туку се внесува во улогата на истражител или обвинител. Комоцијата, а се надеваме и ароганцијата и дрскоста на Васко Ковачевски, завршуваат на 15 јули. Во Македонија мора да се почитуваат законите и виновниците треба да бидат казнети. Ковачевски мора да се соочи со правдата и пред…

Повеќе...