Панова: Да не ја дадеме државата во рацете на некадарни луѓе

Ајде сите заедно да ја започнеме обновата на Македонија. Да се обединиме околу Програмата на ВМРО-ДПМНЕ затоа што за нас дадениот збор е: гаранција за реализација. Сето она што сме го ветиле упорно и вредно ќе го реализираме. Зад нашиот ветен збор стои тим на професионалци, учени луѓе со големо искуство и пред се патриоти предводени од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, господин Христијан Мицкоски – идниот премиер на Република Македонија“ – кажа во синоќешното обраќање пред струмичани, кандидатот за пратеник во Изборната единица 4 од Коалицијата „Обнова на Македонија“, предводена од…

Повеќе...

Крушево: СДСМ лаже и шири невистини

Почитувани, СДСМ во недостиг на резултати и реализирање на ветувањата од парламентарните и локалните избори во Крушево, продолжува бесрамно да лаже и манипулира со граѓаните. Во текот на вчерашниот ден се појави некаква писмена реакција од ОО СДСМ Крушево, писмена бидејќи никој не сакал да биде на столбот на срамот и да изнесува тешки клевети со цел да наштети на угледот на кандидатот за пратеник на ВМРО Дпмне во ИЕ 5 – ѓоспоѓа Билјана Проеска. Почитувани, овој документ е уверение за неосудуваност, издадено од Основниот суд Прилеп, а се однесува…

Повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ги излажа земјоделците, производите им скапуваа на нивите наместо ветениот откуп

Власта на Заев како и во секој аспект од своето владеење, така и во земјоделието создаде мафија, во овој случај зелена мафија. Оваа мафија го девалвира трудот на земјоделецот и ја руши цената на македонскиот земјоделски производ. Во текот на овие три години, речиси да нема ниту еден сегмент од земјоделието да не се соочи со проблеми, а власта на заев наместо да нуди решенија и да се справува со проблемите, беше фрлена на криминал и корупција. На земјоделците ин ветуваа загарантиран откуп, високи цени и нови пазари, а наместо…

Повеќе...