КИКО до ВМРО-ДПМНЕ – Далеку сме од катарза, спремете се за катаклизма.

Страшно е што никој ништо не им може, нели? Рекет, уцени, поткуп, дрога, шверц, тендери, менување и газење закони по желба, Устав сквернавење и што уште не. 4 години СЕКОЈ ДЕН истото. И све ова да не можеш да го спакуваш во едно и да го канализираш до народот во форма на револт?😂 Па тоа е уште пострашно од горенаведеното, многу пострашно. Нема пострашно од немање надеж. Знаете ли колку го заболе народ цев за РЕАЛНИ политики? Ама ич. Излегува Заев и вика 20 илјади минимална плата. После него излегуваат…

Повеќе...