Мисајловски: Денес мафијата добива влада, се што говореа во кампања е измама

Ова е денот кога почнува мафијата да добива нова влада, и мафијата да добива нова држава, кажа Владо Мисајловски во својот прв говор во Собранието. Тој праша дали зад владиниот предлог стои Заев или Али Ахмети? Прашувајќи дали оваа влада се предлага од оној Заев кој тврдеше дека ДУИ со популистичка кампања ќе оди во опозиција, оној Заев кој вели дека ДУИ пет пари не вреди. Но потсети и на ставовите на Мухамед Зекири кој тврдеше дека ДУИ е канцер и рак на општеството. Мисајловски констатира дека коалицијата СДСМ –…

Повеќе...