НОВО

Тимовите на Трамп се подготвуваат за можното гласање на големото жири во четврток

Трамп минатата недела рече дека добил целно писмо во врска со истрагата за нападот на Капитол на 6 јануари и напорите за поништување на изборите. Правните и политичките тимови на Доналд Трамп се подготвуваат за можноста федералната голема порота да гласа за обвиненијата против поранешниот претседател уште во четврток, според три извори запознаени со размислувањата…

повеќе

Мицкоски: Очекувам дискусијата во собраниската Уставна комисија да заврши денеска

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Битола изјави дека не очекува дискусијата за уставните измени во собраниската Комисија за уставни прашања да трае десетина дена, туку очекува и има „чувство“ дека денеска ќе заврши. – Четириесет и четири пратеници на ВМРО – ДПМНЕ и коалицијата се јасни и прецизни во својот став. Вчера имавме…

повеќе