Мини палачинки филувани со чоколадо

Мини палачинки филувани со чоколадо… Состојки: 70 гр брашно 30 гр шеќер во прав 14 гр млеко во прав 1/4 лажичка сода бикарбона 1/2 лажичка мед 90-95 мл млеко топено чоколадо Начин на подготовка: Измешајте ги сите состојки освен чоколадото и добро соединете. Смесата мерете ја со лажица за мерење за да добиете мини палачинки….

повеќе