Овие четири хороскопски знаци повеќе сакаат орален секс и обожуваат да го видат партнерот на колена

Се е дозволено во сексот и војната, зарем не?  И поради тоа не треба да се прашувате зошто некој сака некоја поза или пак орален секс, додека вие тоа не го практикувате. Едно е сигурно, овие четири хороскопски знаци повеќе обожуваат орален секс наместо обичен. Лав: На лавот му е битно да остане сакан, но и вие да осетите дека ве сака. Ова знак кој максимално ужива и добро функционира во пар, а поради тоа никогаш не се сами. Покрај тоа лавовите сакаат да се пофалат на партнерите дека се…

Повеќе...

Мажите кои чистат по дома имаат почесто секс со партнерката

Лер Перот, автор на книгата „The Ultimate Guide To Crazy Good Sex“ пишува за машко-женските односи и дели совети како да ги подобрите. Тој акцентира дека мажите кои им помагаат на жените во вршењето на домашните обврски почесто имаат секс во однос на оние кои тоа не го прават. Исто така, авторот додава дека со угодување и изразување нежности кон жената се зголемува сексуалната активност кај нив. Тој ги советува мажите отворено да разговараат со партнерките, да им дадат до знаење дека им значат. „Многу е важно пред да го…

Повеќе...

Луѓето сѐ помалку имаат секс – Во што е проблемот?

Со оглед на сѐ што се случува околу нас, никогаш немало подобро време за секс, колку и да звучи тоа откачено. Истражувањата сепак покажуваат дека тинејџерите во развиените земји имаат помалку секс. Поточно, бројот на средношколци кои се впуштиле во сексуални односи од 1991 до 2017 година опаднал од 54 на 40% (во САД), а пад бил забележан и во Финска, Норвешка, Шведска, Холандија и во Јапонија. И додека на опаѓањето на бројот на случаи на непланирана бременост кај младите се гледа како на позитивен тренд, многу експерти се прашуваат…

Повеќе...

Хормони кои не претвараат во сексуални ѕверови

Кога станува збор за мажите тие се многу едноставни суштества. Тие со тестостеронот ја решаваат желбата за секс. Тоа веќе го знаат и птиците на гранка. Но, кога станува збор за жените работите се маклу покомплицирани. Направено е истражување за да се утврдат кои се хормоните кои се виновни за сексуалната возбуда. Кај жената постојат три групи на сексуални хормони прогестерон, андрогин и естроген, кој вклучува и тестостерон. Се чини дека прогестеронот има важна улога во женската сексуална мотивација. Кога го има во поголеми количини може да предизвика симптоми на…

Повеќе...

Зошто мажите сакаат постари жени во својот кревет?

Помеѓу младите мажи има и многу од оние кои сакаат секс со жена постара од себе. Зошто е тоа така? Искуство Се подразбира дека постара жена има повеќе животно искуство, но и повеќе сексуално искуство. Младите мажи во постара жена гледа вистински сексуален експерт. Знаат што сакаат Постарите жени одлично го познаваат своето тело, точно знаат што сакаат, а што е најважно, не се срамат да го кажат тоа. Опуштени се И со самото тоа повеќе уживаат во сексот, што е дополнително возбудување на мажите. Го сфаќаат значењето на сексот…

Повеќе...

Утврдена е идеалната разлика во години

Се поголема е веројатноста за прекин или развод меѓу партнерите кога разликата во годините е поголема, покажува најновото истражување спроведено на 3000 луѓе. Во врските во кои старосната граница е пет години веројатноста за развод е 18 отсто, додека партнерите кај кои разликата е 10 години, имаат 39 отсто веројатност за прекин на врската. Најлоши резултати, односно 90 отсто веројатност за прекин имаат оние парови каде разликата е 20 или повеќе години разлика. Најдобрата разлика меѓу партнерите е една година, па таквите парови имаат само 3 проценти шанса за прекин.…

Повеќе...

Што да направите ако не ви се допаѓа личноста на првиот состанок?

Во време во кое постојат голем број социјални мрежи и Tinder, навистина е лесно да се договори прв состанок со некого. Но, без разлика колку сте разговарале со таа личност онлајн, сепак не можете да знаете дали ќе ви се допадне кога за првпат ќе се сретнете во живо. Првите состаноци можат да бидат магични, но исто така можат да предизвикаат многу проблеми. Најголемиот од нив: личноста со која сте излезени не ви се допаѓа. Секако, тој/таа може да изгледа убаво на сликите на Facebook и Instagram, но кога конечно…

Повеќе...

ДОЗНАЈТЕ ДАЛИ ВАШИОТ ПАРТНЕР Е НЕЗАДОВОЛЕН ВО КРЕВЕТ

Никогаш не било тајна дека мажите го обожуваат сексот, но долго време се веруваше дека тие не се пребирливи во креветот, сè додека ја добиваат омилената активност редовно. Сепак, тоа не е така едноставно, со оглед на тоа што постои голем број на мажи кои се многу незадоволни од сексуалниот живот со својата партнерка. Еве како тоа суптилно го покажуваат. Проверете дали можеби и вашиот партнер е незадоволен. Деконцентриран е Секому му се случува да биде обземен со мисли, но мажот кој ужива во сексот со вас нема да биде…

Повеќе...

Што се случува со телото кога подолго време немате секс?

Период без сексуална активност може да му се случи секому, по сопствен избор или поради околностите: можеби сте раскинале врска, имате премногу работа, болест на еден од партнерите, ниско либидо, немате со кого… Неколку недели без секс не е ништо страшно. Меѓутоа, подолгата апстиненција, особено ако телото било навикнато на редовна сексуална активност, може да се одрази на вашето здравје и психофизичката состојба. Се зголемува нивото на стрес Сексот е природен метод за ослободување од стрес, па ако се наоѓате под иста доза на секс од околината, а немате секс…

Повеќе...

Дечко праша зошто девојка му мастурбира по секс, а одговорот не го очекуваше!

Анонимен маж се обратил за помош на британскиот Guardian за занимлив проблем. Како што тврди во врска е со девојакта девет месеци, сексот е одличен, но таа после секој однос мастурбира. Него тоа го загрижува и мисли дека е незаситна и не знае што да прави. Терапевката од Гуардиан накратко му рекла да не прави ништо. „Многу жени се желни за оргазам, посебно ако се многу возбудат за време на сексот“ одговори Памела. Да, таков одговор никој не очекуваше, а тоа го докажаа коментарите под објавата. „Зошто моја девојка мастурбира…

Повеќе...