Мицкоски: Ако сакаат да веруваме дека Бугарија нема да стави дополнително вето, нека го тргнат билатералниот договор од преговарачката рамка, уставните измени вакви какви што се нема да ги гласаме

Вакви какви што се уставните измени, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата нема да ги гласа. Многу прецизно ги следам изјавите и пораките кои доаѓаат од меѓународните претставници во Македонија, но и оние коишто периодов беа тука и имавме средби. Тие цело време зборуваат дека нема да има дополнителни услови, за отпочнување на преговорите, и…

повеќе

До среда земјата во портокалово ниво на опасност од високи температури

До следната среда ќе се задржи сончево и многу топло време со високи утрински и дневни температури, поради што ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури, информираат од УХМР. УВ индексот во поголем дел од земјава ќе има многу висока вредност 10. Во земјата утре ремето ќе биде сончево и многу топло…

повеќе