pexels mark angelo 1587927

Мотивациони и инспиративни песни за подигнување на вибрациите и создавање на посакуваната реалност

Лајф тренерот, музичарката Анамарија Ферари објави нова манифестациона песна „Долази ми све“ чија цел е да ги подигне вибрациите и да го стави слушателот во состојба на релаксација, доверба и изобилство, а во оваа прилика направивме листа на други инспиративни локални песни. со пораки кои можат да се користат како еден вид мантри и афирмации…

повеќе
Актерот Џон Траволта за загубата на детето, Фото: КИП РАНО / Shutterstock Editorial / Profimedia

„НАЈСТРАШНОТО НА СВЕТОТ Е ГУБЕЊЕ ДЕТЕ“: Со солзи во очите Џон Траволта зборуваше за раната која не престанува да го боли

„Луѓето велат дека најлошо е да изгубиш мајка или татко. Сега можам да кажам дека тоа не е вистина. Најлошо е да изгубиш дете…“ Американскиот актер Џон Траволта беше љубезен татко за кого целиот живот се вртеше околу неговото семејство. Во еден миг, неговиот живот се подели на два дела: на 2 јануари 2009 година, неговиот шеснаесетгодишен син починал…

повеќе
0 majki iskoristete go sekoj moment 16 inspirativni filmovi koi treba da gi poglednete zaedno so vasheto dete www.kafepauza.mk

5 филмови што ќе ви го подобрат расположението

Овие 5 филмски класици, во форма на романтични комедии и драми, ќе ве излечат од досадата и од лошото расположение. 1. „Слободниот ден на Ферис Булер“ („Ferris Bueller’d Day Off“) Во овој филм се зборува за тоа како да се каже едно големо „не, благодарам“ на рутината на секојдневниот живот. Тројца богати тинејџери од Чикаго…

повеќе

Почина легендарниот италијански пејач и евровизиски победник Тото Кутуњо

Италијанскиот пејач Тото Кутуњо почина на 81 година, објави италијанскиот весник „Кориере дела сера“. Почина во вторникот околу 16 часот во болницата „Сан Рафаеле“ во Милано, каде бил хоспитализиран. Неговиот менаџер Данило Манкузо, за италијанската новинска агенција ANCA, рече дека долго време се борел со тешка болст и дека состојбата му се влошила во последните…

повеќе

Ѕвездата на „Терминатор“ Линда Хамилтон се приклучува на екипата на „Stranger Things“ за последната сезона

Линда Хамилтон оди во Хокинс, Индијана, каде ќе ѝ се придружи на актерската екипа на „Stranger Things“ за петтата и последна сезона на популарната серија на Нетфликс, според Тудум . Ко-ѕвездата на Хамилтон во „Терминатор“, Арнолд Шварценегер, кој е и главен акционен директор на Нетфликс и ѕвезда на документарниот филм „Арнолд“ кој дебитираше на пароброд овој месец, се појави на настан…

повеќе

Како режисерот на „Аватар“ Џејмс Камерон стана крал на продолжението

Џејмс Камерон славно ја цитираше репликата „Јас сум кралот на светот“ кога „Титаник“ ја освои наградата за најдобар филм во 1998 година . „Терминатор 2: Судниот ден“ на почесниот список на биса во режија на Камерон – тој може легитимно да ја носи титулата крал на продолжението. Секој од тие филмови дојде седум години по објавувањето на првите филмови,…

повеќе