screenshot 20231129 092902~3

Кои се обвинителите кои едногласно за предметот 27ми АПРИЛ ја донеле квалификацијата да се гонат сите за “ТЕРОРИЗАМ” ?

#X ❓Кои се обвинителите кои едногласно за предметот 27ми АПРИЛ ја донеле квалификацијата да се гонат сите за “ТЕРОРИЗАМ” ? – p.s гледам имиња кои “периодов се лигават” при промена на власт – @BatmanSaysT 🔗360stepeni.mk/mi-presudija-p… ❓Кои се обвинителите кои едногласно за предметот 27ми АПРИЛ ја донеле квалификацијата да се гонат сите за "ТЕРОРИЗАМ" ?–p.s гледам…

повеќе
befunky collage 6 scaled

Груевски го извади вистинското лице на Милошоски и на Марјан Ѓорчев на виделина: Едниот предаде со Бугарија, другиот ќе плука по Мицкоски кога ќе замине од партијата!

И ќе заборавев… Марјан Ѓорчев очигледно утрово на радио пренесува негови сеќавања, размислувања, планови и спомени од минатото кога како поранешен потпретседател на партијата, направи негова нова партија и неколку изборни циклуси неуспешно настапуваше со неа на избори. Кога го напуштија сите, а ние бевме најсилни во 2009 година му пружив рака, стана градоначалник а…

повеќе
376270541 10227708999124022 5402160114229044604 n

НЕКОЈ ОДРАБОТУВА МНОГУ ЛОША АГЕНДА СО НАШИТЕ ДЕЦА!?

ОВАА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕМОЛЧИ!!! ПРЕКУ ОБРАЗОВНИОТ СИСТЕМ УПОРНО СЕ НАМЕТНУВААТ ВРЕДНОСТИ КОИ ГО УНИШТУВААТ ОПШТЕСТВОТО. Што ќе учат нашите деца? Прашања од УЧЕБНИКОТ ЗА ЖИВОТНИ ВЕШТИНИ ЗА СРЕДНОШКОЛЦИ: • Доколку не сте имале сексуален однос со припадник на вашиот пол, дали е, сепак, можно да сте хомосексуалец/ка? Како сте сигурни дека хетеросексуалноста не…

повеќе
protest

Поранешната директорка Симонида Црвенковска која беше под кривичен прогон сеуште работи на Клиниката за Онкологија

11:20:52 Како неформална иницијатива, едно од нашите главни барања е одговорност од високите функционерски позиции кои биле дел од скандалот со Клиниката за Онкологија. До нас пристигнаа информации од пациенти кои сакаат да останат анонимни дека биле приморани да платат на приватно лек за да добијат потпис од поранешниот директор, Нино Васев. Дел од оваа…

повеќе

Нема пари за одржување на стадионот во Скопје а има за конференција на ОБСЕ!

Пред почетокот на натпреварот помеѓу фудбалските репрезентации на Македонија и Италија, стадионот е во очајна состојба! Токму на ваквите лоши услови се жалат и Италијанците пред вечерашниот натрпевар! Неодамна, Османи објави дека ќе врши градежни работи во СЦ Борис Трајковски за потребите на конференцијата на ОБСЕ и за таа цел ќе потроши милиони евра-  тендерот…

повеќе
fb img 1694252234060

Драган Ковачки:Погледнете какви кадри поставува Спасовски за началници и командири и заклучете дали истиот се бори против или го стимулира криминалот

Погледнете какви кадри поставува Спасовски за началници и командири и заклучете дали истиот се бори против или го стимулира криминалот. Заклучете си сами дали за ова гласавте и дали е ова министерство за внатрешни на една европска држава.   Имено, после објавата во јавноста за партизацијата во СВР Велес, т.е. за поставениот Началник на СВР…

повеќе