Индиски политичар понудил 1,5 милион долари за главата на боливудската ѕвезда Дипика Падуконе

Сураџпал Аму, член на Индиската народна партија на премиерот Нарендра Моди, бара да бидат убиени познатата индиската актерка Дипика Падуконе и режисерот Санџај Лила Бансали обвинувајќи ги дека нивниот најнов филм „Падмавати“ ја сквернави хиндуистичката легенда. Премиерата на долгоочекуваниот боливудски филм, во кој главните улоги ги толкуваат Дипика Падуконе и Ранвир Синг и која се очекува да стане еден од најгледаните во историјата на оваа земја, е одложена по уличните протести и отворените закани од политичари на владејачката партија. Инаку, „Падмавати“, филмскиот еп на јазикот авади, ја опишува Падмавати, сопругата…

Повеќе...

Ваков танц немате видено досега: Госпоѓата сакаше да „меша“, а тој малку се занесе

Сигурни сме дека ваков танц немате видено досега.  Овие два таленти покажаа што поседуваат на една забава и освен што го привлекоа вниманието на сите пристуни, видеото од нивниот танц, стана вирално и хит низ социјалните мрежи. Девојката покажа што умее, а дечкото малку се занесе во танцувањето и како да сакаше нешто друго од неа. Присутните уживаа во шоуто кое допринесе за забавата да биде уште подобра. Инаку ова видео ни доаѓа од Нигерија и има скоро пола милион прегледи. А сега, време е за шоуто. Погледнете го видеото подолу…

Повеќе...

Познатата албанска пејачка се надмина себе си: Среде емисија настапи без гаќички, публиката занеме (ВИДЕО)

Познатата албанска пејачка Кејвин Ктхела предизвика бура од реакции откако во едно телевизиско шоу одигра провокативен танц. Пејачката облечена во провокативен црвен фустан без гаќички играјќи на гледачите цело време им нудеше повеќе од што треба, а мажите во публиката не можеа да си поверуваат на сопствените очи па цело времее гледаа во нејзиното меѓуножје. А освен межуножјето пејачката не ги заборави да ги истакне и своите бујни гради и длабоко деколте, погледнете.

Повеќе...